şükela:  tümü | bugün
  • alparslan kuytul hocamız efendimize sorulan fantastik soru!

https://www.youtube.com/watch?v=e2gjjqaf7mg

millet haram yemekte, hak yemekte beis görmüyor da, sorun sol elle yemekte oluyor.

kafaya bak, hizaya gel!

adam da öyle ciddi ciddi cevaplamış ki soruyu, zannedersin dinin temeli bu konu!
  • "efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık."

(bkz: mustafa kemal atatürk)
  • hz muhammedin solak birine beddua ettiğini ve akabinde adamın elinin felç olduğu söyleyerek peygambere iftira atan birisinin cevapladığı soru.
    bir deist olarak bu hurafe benim bile kanıma dokundu ama yorumlara bakınca müminler kabullenmiş güzellemiş bile. hz muhammed hani amcasını öldüren adama bile anlayış göstermişti. sağımla yiyemiyorum diyene neden sinirleniyor.
    dine asıl zarar verenler aha bu hacı hoca takımıdır.

edit:hz muhammedin böylesine anlayışsız hoşgörüsüz olduğuna inanan arkadaşlar var. bu noktada pek tabiki kanıtlarımız yok olmaz da. ancak şu kesin ki ümmeti böylesine anlayışsız ve hoşgörüsüz. bu tabloda hz muhammed solak bir adama beddua etmiş kadar oldu.
  • yaratan beni solak yaratmış ama sol elimle yemek yemem caiz değil, öyle mi? bana zamanında eziyet ettiler, özellikle dedem ve babaannem; sol elimle yemek yemeyi bırakmam için türlü türlü şeyler. sanki kötü bir alışkanlığa sahibim de...
  • iki elini kullanmadan yemek yiyebiliyorsan ekstra bonus bile veriyorlarmış..
  • eğer günahsa ve sakıncası varsa ciddi ciddi artık yemeklerimi sol elle yiyeceğim.

celasun gibi sağ elimi hiç kullanmayacağım.

günaaah, forever günah.
  • bir benzeri soru için (bkz: sağ elle popo temizlemenin dinen sakıncası var mı?)

sağ eliyle poposunu temizleyen sol eliyle yemek yiyebilir mi? o da mecburen yine de sağ eliyle mi yiyecek?

peki poposunu hiç temizlemeyen neresiyle yemek yiyecek? aç kalıp ölse daha iyi değil mi? gebersin pislik.

kafamda deli sorular. inşallah yüce insan buraları okur bir ekşi hesabı alır bizi aydınlatır.
  • peygamberinin, efendisinin beddua ile bir mucize gosterip bir insani felc ettigini ogrendigimiz din hocasidir.

islamdan uzaklastiran, tiksindiren aciklamalar zincirinin bir devami.

(bkz: insanı islamdan soğutan saçmalıklar)
  • istanbul kanuni sultan suleyman egitim ve arastirma hastanesinde son 5 ayda 115 cocuk hamile olarak gelmistir.
    bunlari yapanlarin neresini kullandigi herkesin malumudur.
    konusulmasi gerekenler bu memlekette konusulmadigi icin geyik muhabbetleriyle dinimizin alti oyulmaktadir.
  • artırıyorum ve sol ayak ile gol atmanın da günah olduğunu düşünüyorum. şimdi messi düşünsün.