şükela:  tümü | bugün
 • sol el derisindeki epidermis tabakasındaki doğuştan gelen nano antibakteriyel hücrelerin belirli aralıklarla triclosan, benzoik asit ve sorbik asit salgılaması sayesinde ortaya çıkan durum.

  edit: (bkz: atma ziya)
  bu girideki kişiler ve açıklamalar tamamen hayal ürünüdür.
 • süper olay

  hayır sadece bu sitede değil. hemen ayar vermek için atlamayın yani "bu da bulmuş gubidik bi site gelmiş genelleme yapıyor" diye. "lan yok artık buna da inanan yoktur heralde" diyerek yaptığım google aramasının sonucu hiç hoş değil.

  nerede yemek yediğinize daha çok dikkat edin bence bundan sonra.

  lan ciddi yazmaya çalıştım ama dayanamıyorum. bu ne aq?
 • hep sol elle mastürbasyon yapmamız gerektiğini gösteren durum. solak değilseniz sola zorlayın, bir süre sonra başarılı oluyor. sağ elle mikrop kaparsınız da mazallah.
 • hemen safsata diye kestirip atmayın. ergenler için doğru olabilir. sol eli nadir kullanıyorlar.
 • ben de gece uyurken melekler temizliyor diye biliyorum. biz göremediğimiz için bir nevi gerçektir.
 • soldan sağa yazdığım için elimin yanı hep kömür olurdu defterden.

  hiç kendi kendine temizlendiğini görmedim.

  kurşun kalemi silemeyen, boku hiç silemez.

  ayrıca buna inananın aklını sikiyim.
 • çocukluğumdan beri sol elle yemek yiyen biri olarak allah'a şükür hastane yüzü görmediğimi belirterek çürüttüğüm tez, şimdi bunlar müslüman olarak geçiniyorlar ya islamiyetle alakalı nereden duydukları belli olmayan hurafeleri islamiyette varmış gibi tez olarak sunup antitez sunulduğu anda inananlara ne şekilde zarar verdiklerinden haberleri var mı acaba ? vahabi kırmaları desem çok mu ayıp olur? ayıbının amk.
 • bugün rastladığım ve o nemiş yahu tepkisi verdiğim acayip durum. bakalım ne demişler diye başka sitelerde de arattım lakin şu malum metin dışında ne kaynak ne de kayda değer bilgi verilmiş. zaten yorumlar da "gönlü güzel kalbi güzel kardeşim" tadında.

  peygamberin sünneti olduğu söylenen sağ-sol el muhabbetinde benim bildiğim durum şöyledir: mevcut su ve diğer temizlik kaynaklarının durumu göz önüne alındığında, her yemekten önce sonra el yıkama imkanları vs( hoş bu devirde bile yapmayanlar var) günümüz ile aynı olmadığından kişinin elleri arasında bir nevi iş bölümü yapması gibi bir şey. ve o döneme göre iyi de denebilecek bir çözüm. bu işin altında uyku baloncukları, dezenfekte özellikleri falan aramaya da hacet yok. vücutta sol el ile sağ el arasında böyle belirgin bir nitelik farkı olsaydı sanırım bunu böyle kaynaksız, edebiyat parçalarcasına metinlerde değil de akademik makalelerde, kitaplarda okurduk.
 • mal mısınız yoksa dezenfekte etmenin tanımını mı bilmiyorsunuz?

  inanışa göre sol el kendini dezenfekte ettiğine göre sol elle yemek yiyenler mikrop kapmadan yemek yiyebilir. birde hiç hastanelik olmadım falan yazmışlar.. (bkz: dezenfektenin tanımını bilmeyen yazarlar)