*

şükela:  tümü | bugün
 • süper olay

  hayır sadece bu sitede değil. hemen ayar vermek için atlamayın yani "bu da bulmuş gubidik bi site gelmiş genelleme yapıyor" diye. "lan yok artık buna da inanan yoktur heralde" diyerek yaptığım google aramasının sonucu hiç hoş değil.

  nerede yemek yediğinize daha çok dikkat edin bence bundan sonra.

  lan ciddi yazmaya çalıştım ama dayanamıyorum. bu ne aq?
 • bugün rastladığım ve o nemiş yahu tepkisi verdiğim acayip durum. bakalım ne demişler diye başka sitelerde de arattım lakin şu malum metin dışında ne kaynak ne de kayda değer bilgi verilmiş. zaten yorumlar da "gönlü güzel kalbi güzel kardeşim" tadında.

  peygamberin sünneti olduğu söylenen sağ-sol el muhabbetinde benim bildiğim durum şöyledir: mevcut su ve diğer temizlik kaynaklarının durumu göz önüne alındığında, her yemekten önce sonra el yıkama imkanları vs( hoş bu devirde bile yapmayanlar var) günümüz ile aynı olmadığından kişinin elleri arasında bir nevi iş bölümü yapması gibi bir şey. ve o döneme göre iyi de denebilecek bir çözüm. bu işin altında uyku baloncukları, dezenfekte özellikleri falan aramaya da hacet yok. vücutta sol el ile sağ el arasında böyle belirgin bir nitelik farkı olsaydı sanırım bunu böyle kaynaksız, edebiyat parçalarcasına metinlerde değil de akademik makalelerde, kitaplarda okurduk.
 • çocukluğumdan beri sol elle yemek yiyen biri olarak allah'a şükür hastane yüzü görmediğimi belirterek çürüttüğüm tez, şimdi bunlar müslüman olarak geçiniyorlar ya islamiyetle alakalı nereden duydukları belli olmayan hurafeleri islamiyette varmış gibi tez olarak sunup antitez sunulduğu anda inananlara ne şekilde zarar verdiklerinden haberleri var mı acaba ? vahabi kırmaları desem çok mu ayıp olur? ayıbının amk.
 • --- spoiler ---

  islam alimleri, unutup sol ile yeseler hemen kusarak çıkarırlarmış. çünkü sol ile yemeği yemek hastalık sebebidir. günümüzde hastalıkların neden bu derece arttığını düşünmek lazım.

  --- spoiler ---

  ben ikna oldum. ilk fırsatta bize doğruları gösteren sünnet-i seniyyeye ittiba edeceğim.
 • sadece dezenfekte mi? kendi bağımsızlığını bile ilan ettiği olur. (bkz: ceylan ertem'in sol eli)
 • alemlerin rabbi, götümüzü sol elimizle temizlememizi istiyor diyedir. hikmetinden sual olunmaz.

  hayvanlar bile ezan okunduğunda kendilerini toparlayıp kıbleye dönüyorlar, nursuz ekşiciler ise kurban olduğumunun apaçık delillerini görmemekte ısrarcılar.

  tövbe edip kaderinize nur yağdırmak elinizde. yoksa siz hala şüphe edenlerden misiniz?
 • hep sol elle mastürbasyon yapmamız gerektiğini gösteren durum. solak değilseniz sola zorlayın, bir süre sonra başarılı oluyor. sağ elle mikrop kaparsınız da mazallah.
 • yıllardır solağım , ama maşallah yedikçe semiriyorum o yüzden yanlış önerme.
 • külliyen yalandır.