şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: inspiration)
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, sol frame'de gördüğü her başlığa bir şey yazma ihtiyacı hisseden, her boku bilen yazar çeşidi.

safi geyik yapar, her gördüğüne atlar, linç varsa lince koşar, popüler olan ne varsa haberi olur, hakkında yazar, mutlaka yazar, yazmazsa ölür, en kalitesiz yazarlar bu sınıfta yer alır.

(bkz: sol frame yazarlığı)
  • sözlük'teki en berbat, en kalitesiz yazar varyasyonu.

sözlük'e bir (rakamla 1) adet bile kaliteli bilgi veyahut yorum katmadıkları gibi, buldukları her başlığın altında birbirinden sığ entry'lerle belirirler. sırf bunlar yüzünden gündemdeki başlıkları çok uzun zamandır okumuyorum. hangi popüler başlığa tıklasam hep aynı yazarların içi boş yorumlarına maruz kalıyorum. ben sözlük'ü sol frame'de yatıp kalkan o birkaç cühelayı okumak için değil, ülkenin genel eğilimlerini görmek için takip ediyorum ama bu sol frame yazarları yüzünden mümkün olmuyor.

cahil insanların özelliğidir, bilmedikleri halde her konuya atlar ve yorum yaparlar. boş teneke misali, en çok ses bunlardan çıkar. işte sol frame yazarları da ayda 211 entry filan girip sözlük'ün okunabilirliğini mahvederler.

bunların entry'leri hep dikkat çekme amaçlıdır, hiç şaşmaz. pekiiii, neden dikkat çekmeye çalışırlar? bunları alt kategorilere ayırabiliriz:

- eşinden ilgi göremediğini söyleyip yana yakıla zengin erkek arayan, kırklı yaşlarda, obez, bakımsız ev kadınları

- yukarıda bahsettiğim teyzelere yaranmaya çalışan, her yaştan abazan kitlesi

- "ne yazsam da dikkat çeksem acaba?!" diye içi içini kemiren ilgi manyakları

- sonradan görmeler (sabah akşam parayla hava atmaya çalışan tipler)

örnekler çoğaltılabilir.

sol frame, bunlar entry girmedikçe ilerlemiyor. son birkaç yıldır bu durum rahatsız edici bir boyuta ulaştı.

bilmiyorum, yönetim nasıl bir önlem alır ama, gündemdeki başlıklarda çeşitlilik veya çoğunluk yerine hep aynı gereksiz yazarların entry'lerini görmek çok sıkıcı.