şükela:  tümü | bugün
404 entry daha
  • açık olarak söylemek gerekirse tam bir karaktersizlik göstergesidir.

insana bayramı, aileye kavuşmayı ya da tatili zehir etmeye adeta ant içmiş pezevenklerdir.

lan tamam bu ülkede araba statü göstergesi ve lüks. bu yüzden hava atmak herkese göstermek istiyorsun ama biraz akıllıca davranmak çok mu zor?

sürekli ölümlü kazaların olduğu 110 km hız sınırı olan 2 şeritli bölünmüş yolun (ereğli-pozantı arası) sağ şeridinde 4-5 kamyon art arda giderken ve sırf trafik aksın diye ben 120 km ile bu araçları sollamaya çalışıyorum oç bir bmw, mercedes, audi sürücüsü ya da şirketin verdiği renault megane'yi altına alan hanzo selektör yapa yapa aracın götüne giriyor, sollamayı tamamlayıp yol vereceksem de inada bindirip vermiyorum. çok istiyorsa sağlıyor. ilk ışıklarda bakışıyoruz. bir şey demeden siktir olup gidiyorlar.
  • kod adı: o.ç. olanlar
  • en nefret ettiğim sürücüdür...

uyuz olurum ve yol verir direk arkasına geçerim aynı işlemi kendisine uygularım.
    uzunları açarım özellikle en son sağa geçer özür diler yada sağdam basıp gider...
  • mütemadiyen belirli aralıklarla giydirilen ancak bazılarınca da savunulan sürücü tipi.

eğer sağ şeritteki kamyonları sollamak ayağına sol şeride geçip sonra kamyonları geçtikten sonra tekrar sağa geçmeyip babanızın malı gibi sol şeridi işgal ediyorsanız kusura bakmayın ama her ne kadar dibine yapışıp selektör yapmak uyuzluk olsa da haklıdır.

ancak sollama esnasında siz henüz sağ şeritteki araçları geçiyorken arkadan gelip selektör yapıyorsa hatalıdır. o zaman siz sollamayı bitirip sağ şeride geçene kadar yavaşlayıp bekleyecek.
  • bunlardan o kadar çok var ki. daha dün en az 10 kere başıma geldi. eskiden sinirlenirdim şimdi umursamıyorum. önümdeki araçlar mesafeyi açsa da sollamayı tamamlayana kadar hızımı değiştirmiyorum. müsait olunca sinyalimi verip sağ şeride geçiyorum. doğal olarak o ana kadar arkamdaki de benim hızımla ilerlemek zorunda kalıyor.
  • hep o en önde ağır ağır giden yavşak yüzünden işte hep bunlar
  • sağ şerit doluyken arkadan selektör yapan davar versiyonu da mevcuttur. sağ şerit sağğğğğğ
  • çok net pisliktir. psikolojik sorunları olduğuna da adım gibi eminim.
  • 1- önüm boşsa yol veririm.
    2- doluysa ve arkamdaki hem sellektör hem korna çalıyorsa acil durum olduğunu düşünüp yine yol veririm.
  • bakın abartısız söylüyorum tek şeritli yolda selektör yapan oldu dün gece. sağ tarafım uçurum sol tarafım karşıdan gelen araç benden yol istiyor ananın amına mı kaçayım nereye gideyim tek şeritte piç. bir de 2 şeritli yolda otobüs solluyorum otobüsün orta kısmındayım yani geçmek üzereyim otobüsü geçip sağ şeride geçicem tekrar çünkü sol şeritte gitmek hiç huyum değildir karşı sol şeritten üstüme uçacak aşırı hızlı teker olma ihtimalinden hep korkmuşumdur neyse ibne tampona yapıştı yol istiyor amk otobüsün altına mı giricem ? böyle orospu çocukları sözlükte de var biliyorum o yüzden size gerine gerine küfür ediyorum amın evlatları .
4 entry daha