şükela:  tümü | bugün
  • twitter

-doğal seçilim- yine görevini yerine getirmiş dersek ayıp olmaz herhalde..
  • videoyu izleyip izleyip güldüm amk. iyi olmuş şempanze beyinliye.

edit: adam kask takıyor. muhtemelen ölmemiştir ama ömrü boyunca sakat kalacaktır artık.

bir başka edit: (bkz: #128942452) bu beyinsiz arkadaş, yol bomboş olsa bile böyle bir şey yapılmaması gerektiğini bilmiyor herhalde. bugün bu maymuna bu araba çarpmasaydı yarın bir otobüs şöförü buna çarpmamak için başka yöne kırarken içindeki 50'den fazla yolcuyla beraber ahirete uçardı. akıllı insanlar öleceğine böyle maymunlar ölsün.

ayrıca bu maymunun böyle hareketler yaparken dengesini kaybedip yandaki arabaya çarpma olasılığı da vardı.
  • uyumadan son bir şey izleyeyim diye baktım, iyi ki de bakmışım. yatağa huzurlu giriyorum bu video sayesinde. umarım otomobilde bulunanlara bir şey olmamıştır.

edit: “motorun ön kaldırması kazaya sebebiyet vermemiştir” denmiş. kazanın sebebi zaten ön kaldırması amk. motorun arka lambası yere baktığı için otomobil hiçbir işaret görememiş haliyle. “sokak aralarında kullanmadı, bir hata yapmıştır hepimiz yabbdık:( tarzı entryler giren bazı orospu çocukları da (bu küfür büyük harflerle) güldürüyor. o otomobilde 5 kişilik aile olsa ve çarpmamak için direksiyonu kırıp takla atsa ne olacak? araba, motor vs. kullanmak ciddiyet ister. şaklabanlığa gelmez.
  • bu ne abi.
    tamam tam bir şaklaban ama böyle bir şeyden nasıl rahatsız olmazsınız anlamıyorum tam bir duygusuz karaktersiz ibnelersiniz.
    ben de zerre haz etmem bu tiplerden ama bu video gerçek mi çözemedim nasıl olabiliyor gerçi tüm arka stop ışıkları yerde araba da görmedi desek.

ne kadar aptal bulsam da bu tipleri böyle bir şeyi "maymunluk yaparken yok olan"
    gibi lafları söyleyebilmek büyük duygusuz ibne olmayı gerektiriyor.

sadece biraz empati yaparak bu arkadaşın yaşadıklarına inmek istiyorum.
    velev ki bu arkadaş bir stunt ve normal zamanlarda trafik içerisinde bu hareketleri yapmıyor ve gece olduğu için yol da çok boş olduğu için arkadaşlarıyla takılırken bir anlık gevşek modda makaraya vurmak istedi ve bunlar oldu.
    elde ne var? hiç trafikte yapmayan adam sadece trafik bomboş diye esprisine bir ön kaldırayım dedi zaten şehir içinden uzak. zaten araba yok vs vs.

hiç mi hayatınızda manyak şeyler yapmadınız? bir anlık hatalar yapmadınız? emin olun çoğunuz yaptınız ama böyle bir şey başınıza gelmedi çünkü şanslı orospu çocuklarısınız birisinin başına böyle bir şey geldiği için mutlu olduğunuzdan dolayı.

ha yok deli gibi makas atarken trafiği ciddi tehlikeye atan, yayaları belki de ciddi tehlikeye atarken kaza yapsaydı ben de üzülmezdim ama bu vahşete üzülmemek elde değil.

edit: kimse bana sol şeritte bu yapılır mı? trafikte bu yapılır mı demesin. sizler orospu çocuklarısınız ki böyle bir şeye seviniyorsunuz. amına kodumun evlatları hayatlarında hiç hata yapmamışlar ya. bir gün hata yaptığınızda şanslı olmaz iseniz o zaman çok iyi anlarsınız.
    o zaman dersiniz ki ya sadece küçücük bir şeydi sonuçları nasıl bu olabilir?
    belki hiç diyemezsiniz bile
  • bu motorun önünü kaldıranlar er ya da geç nasibini alıyor sanırım. çok cahilce bir hareket. nerede görsem üzülüyorum aptallıklarına.

dışarıdan cidden komik görünüyorlar.
  • yalnız adamın ön kaldırması kazaya sebep olan şey değil burda. biri gelmiş şeridinde giden adama arkadan çarpmış.

edit: 100 kişi motorun ışıkları yere bakıyor diye mesaj atmış. haklısınız arkadaşlar. ama bu gerçek o sürücü arkadaşı hapse girmekten kurtarır mı?

edit 2: olay brezilya'da olmuş. orda böyle durumlarda kayıtsız şartsız hapse giriliyor mu bilmiyorum.
  • trafikteki kazaların büyük çoğunluğunun sebebi kendi dışındaki herkesin rasyonel davranacağı ön kabulüdür. makas atarken, kuralları umursamadan sollamaya çıkarken, anayolda dururken vs örnekler çoğaltılabilir. bu örneklerin hepsinde diğer sürücülerin olağan şekilde davranacağı ön kabulünü görmek mümkün; makas atarken herkes hızını koruyacak ve kimse ani/ters harekette bulunmayacak, sollamaya çıkıldığında nasıl olsa karşıdan kimse gelmeyecek..

motorcu muhtemelen geç bir saatte yolda kimse olmayacağını ve olsa dahi olması gerektiği gibi onu farkedeceğini düşünmüş. hep birlikte bu düşüncenin yanlışlığını izledik ancak motorcu bu yanlışın bedelini kuvvetle muhtemel hayatıyla ödedi. halbuki o haltı yerken stop lambasının işlevini kaybedeceğini düşünüp arkasına birkaç arkadaşını alsaydı bu kaza yaşanmaz biz de sadece motorcunun yanlış hareketini eleştirmekle yetinirdik.

unutmayın ki bu tarz büyük ve ölümcül kazalar insanın başına bir kere gelir ve böyle bir kazadan kurtulmak için her sürüşte dikkatli ve temkinli olmak gerek. her sürüşte tedbirli olmak can sıkabilir ama bu can sıkıntısı ölmekten/sakat kalmaktan çok daha cazip. yine de seçme şansı bizlerin!

edit: imla.
  • akıbeti merak konusudur. peki siz ne zaman insanlığınızı kaybettiniz? bu kadar kötü kalpli insanlarla aynı yerde olmak sinir bozuyor. azcık empati kurun ya. can ulan can bu. sizin ben olmayan vicdanınıza...
  • motorun önünü havaya kaldırmak kazaya sebebiyet verirken bir yandan da hayatını kurtarmış iki teker yerde iken çarpsa muhtemelen ölürdü.