şükela:  tümü | bugün
  • trafik oluşmasının asıl sebebidirler. özellikle balıkesir yöresinde bolca bulunur kovalak herifler.
  • her türlü küfre hakeden örgüttür. sagdan sollandiklarinda da hic gocunmazlar. hatta mal gibi size bakarlar.
    bunlarin birde agir vasita olanlari vardir. iste onlar ultra pictirler.
  • şehirlerarası yollarda sol şeritte istediği kadar hızlı sürebileceğini sanan trafik canavarlarının can düşmanıdırlar.
    110 hız sınırı olan bir yolda %10'luk cezasız alanı da ekleyip 121 ile sol şeritten seyreden bir araç arkasından 500 metre öteden selektör yaparak gelen dangalağa yol vermeli midir, yoksa inadına sol şeritte kalarak onun hızının da kurallar içine inmesine katkıda bulunması daha doğru bir davranış mıdır tartışılır.
  • ekseriyetle deneyimsiz veya öküz şoförlerdir, kasten yaptığını düşündüklerim de mevcuttur.

sol şerit seyir şeridi değil, sollama şerididir. sollamanı bitirince sağa geçeceksin kural budur. trafik sağdan akar. bak tek cümle trafik kuralı tamam mı, o kadar da zor bir şey değil.

ekleme: hız sınırlarına riayet eden şoförler doğrusunu yapmaktadırlar, ama hız yapan şoförlere fiziki müdahale hakları yoktur; zirâ kendileri trafik polisi değillerdir. dolayısıyla hız yapan adamın önüne kırmak, fren yapıp yavaşlatmak da hız yapmak kadar trafik suçudur.
  • sol şeritte de hız sınırından hızlı gidilmesi illegaldir, içimden bir ses bu başlıktaki arkadaşların bu gerçekten haberi olmadığını söyledi, belirtmek istedim, çünkü bazıları yine illegal olan sağdan araç geçmekten bahsetmiş.

edit: sollama yapmadığımda zaten sol şeritte olmam fakat ben kamyon geçerken aracımdan 2cm uzaklıkla arkadan seyreden olursa bilerek fren yapıyorum haberiniz olsun.
  • sol şeritten selektör yapana yol vermelidir çünkü sol şeritte belli bir hızda gitmek kurallara aykırıdır. sol şerit sollama şerididir, belli bir hız sınırı var diye o yolu kullanamazsınız. orta şeritte selektör yapıyorsa o doğru bak ama. kuralları öğrenmeden yorum yapan salaklardan olmayın.
  • sol şeritte yavaş gidenler değil, sol şeritte gereğinden fazla hızlı gidenler terör örgütü demek daha mâkul.

belirli hız limitleri olduğunu hepimiz biliyoruz, bu hız limite uyan insan mı sorunlu yoksa limite uyduğu için küfür eden mi?

sonra çıkar vaay efendim bilmem kaç lira ceza yedim, kaza yaptım, insanlar dikkatsiz diye götünüzü yırtarsınız.
  • sol şerit sollama şeridir sollama yapmıyorsanız tekrar sollama yapacaginiz zamana kadar sag seritte bulunmaniz gerekir.

yasal sınırın %10 fazla hıza sahip olsanız da sollama yapmıyorsanız saga gecmelisiniz.
  • köstekcileri icin gelsin:

“hiz limiti 110 km/h olan yolda en fazla 120,
    hiz limiti 120 km/h olan yolda en fazla 131 km/h hızla gidiniz.

yoksa ikiyüz bilmem kaç tl’yi sokarlar bir tarafınıza. demedi demeyin. o 1 km/h’lik ayar önemli, öyle cruise control falan kullanan tiplere benziyorsunuz çünkü. mazallah.”
  • o yoldaki azami hızla da gitseniz sol şerit geçiş şerididir. yani zaten izin verilen maksimum hızla gidiyorum sonsuza kadar sol şeritte gidebilirim diye bir şey yok. hız sınırını geçmek, geçen adamın sorunudur.