şükela:  tümü | bugün
  • hepsi de aşırı hızlı geliyor öyle böyle değil. nascarcıları şoför olarak seçiyorlar diye düşünmeye başladım.
  • sol şeridi işgal etmek suçtur, o adam cezayı göze almışsa sike sike yolunu vereceksin. zaten veriyorsunuz sike sike : ) muhtemelen devletin aracı değildir yoksa sikertirdi seni. neyse götün yiyorsa yol verme, bir gün mitçiye denk gelirsin ters domaltıp düz siker, yada diplomatik dokunulmazlığı olan elçilik aracına : )))
  • genelde içindeki apaçinin alkollü şekilde kaza yapıp ölmesiyle ünlü araç.
  • sözlükte başlık açıp, hem şöföre, hem araç sahibinde ana avrat küfür edeceğine, çok değil, az delikanlı olsan, madem yanlış olduğuna eminsin, bi yol vermesen, sonra da buraya yazdıklarını, camı açıp şahsın kendisine söyleseydin keşke.

ama tabii, çakarlı audi’yi görünce, kendini korku ile sağa attın, sonra da “ben neden büyük adam olamadım ;(“ diye gelip buraya sinirini kustun.

aynı imtiyaz sana verilse, yarın bütün trafiğin anasını sikersin. sana yol vermeyen herkesin anasına bacısına söversin. nereden biliyorum? senin gibi çok insan tanıyorum. eleştirmeyi beceremeyen, dozajı kaçıran, sol şeritte hızlı gittiği için “orospu çocuğu” damgası yapıştırabilecek kadar hayat ile kavgalı insanlar.

allah kolaylık versin.
  • en sağ şeritte istemesinden iyidir, istanbul'da hep olduğu gibi. göt kadar banketten geçmek için uğraşıp sizi sıkıştırıp yol isterler.
  • audi diyorsan muhtemelen müsteşar aracı olur kendileri, plakası emniyete verilmiştir ceza yemez,çakar taşıması serbesttir ondan da ceza yemez..
    bu konudan bağımsız ama ankarada en soldan 80-90’la gidiyosan herkes yol ister , hele ki havaalanı yolu felansa ne arar la 90’la giden. aynı ankarada yaşamıyor muyuz acaba..
  • çakarlı araç terörünü dibine kadar yaşayan bir istanbul’lu olarak çokta kafaya takılmaması gerektiğini düşündüğüm olay.
    onların ayrı bir dünyası ayrı şeritleri var. biz trafikte saatlerce beklerken sağımızdan vızır vızır geçip ülkeyi kurtarma peşindeler. memlekette her on araçtan biri bu tarikattan.
  • kendisi flaşör dili ve edebiyatı mezunudur.
  • eğer sağ şerit boş ve müsaitse, yol istediği otomobil sol şerit yerine sağ şeritten gitseydi yol istemesine gerek kalmayacak olan otomobil.

sağ şerit dolu ve müsait değilse de; yol istenen otomobil müsait olunca (yol istenmese dahi, hatta arkasında bir otomobil olmasa bile) sağ şeride geçmeli, onu geçen otomobil de geçtikten sonra sağ şerit halen müsait ise o da sağ şeride geçmeli.

sol şerit sadece sağ şerit boş ve müsait değilse kullanılmalı. trafikte önemli olan "etkisiz eleman" olabilmektir. yani; bir başkası bizim yüzümüzden frene, gaza basmak zorunda kalmamalı. aynı şekilde biz de bir başkası yüzünden bu hamleleri yapmak zorunda kalmamalıyız. herkes "etkisiz eleman" olabilse kimse kimseden yol istemek zorunda kalmaz.
  • ülkemiz'in başkenti'nde pek sık, istanbul 'da sık, diğer vilayetlerde sık olmayan aralıklarla rastlanılan, e-class _ s-class_passat_latitude* vb. varyasyonları da olan alman arabasıdır.
    ---
    bana denk geldiklerinde; eğer o esnada sürat tahtilini aşmamışsam *aşmamaya devam ediyorum ve ne yaparsa yapsınlar kuralları ihlal etmeden mümkün olan zamanda yol veriyorum.
    vermediğim oldu mu, eğer sol şeritteysem, hayır.
    neden?
    çünkü; sol şerit sollamak içindir.

ama eğer orta ya da sağ şeritteysem; evet hiç bir zaman yol vermiyorum.
    neden?
    çünkü; çok afedersiniz s.kerim beni rahatsız eden adamı. gitsin başka yol bulsun.
    ayrıca; bir de sağ şeritten gidiyorsam muhakkak emniyet şeridine çok yakın giderim*geçemesinler diye.*
    bugüne kadar yol vermediğim için problem yaşadım mı-durduruldum mu?
    evet.
    polis çıktı beyaz dobloyu kullanan şoför.
    yaptığımın yanlış olduğunu söyledi, ceza yazmasını söyledim, yazmadı. çekti gitti arabayla*.
    ardından; bir tanıdığımız var, 4.sınıf emniyet müdürü'ymüş rütbesi, onunla görüştüm,plakayı verdim. ben görüşürüm o arkadaşla dedi. sonra ne oldu bilmiyorum tabi.
    kodumun trafiğinde canı sıkılan, canı sıkıldığı şeyi takıp-çıkartıyor arabasına. neye inanacağımızı şaşırdık yahu