şükela:  tümü | bugün
  • senin kasko inşallah milletin canını da karşılıyodur gerizekalı kardeşim.

25 yıldır hergün araba kullanıyorum istanbul'da, ben neden görmüyorum sol şeritte 60'la gideni merak ediyorum. ha bana diyinki orta şerit anlarım. ama hayal kurup kurup bunlara inanma neticesinde gelip burda ortalığı bulandırmayın.
  • erkek versiyonundan hiç bir farkı yoktur.
  • sol şeridi hız parkuru sanan erkek sürücüden daha kötü değil hiç değilse kimsenin canına kastetmiyor. yanından geçerken uyarırsınız olur biter.
  • dediğin gibi sol şeridin "akıcı ve hızlı" bir şerit olduğunu bilmiyor ise, acemi sürücü demektir, tolerans gösterilir.
    hayvan gibi selektör yapmak, el-kol sallamak, kornaya basmak niyedir?
    kadınları bu ülkenin her yerinde ve her durumunda 2. plana atan bir zihniyet mutlaka var, yazık hakikaten.

hem maganda olup, hem bunu haklı bir hale getirip, hem başlık açmak, bu ülke vatandaşına has bir durum.

edit: arabanın kaskosu vardır da, yaşamın yok, vicdan azabının hiç yok, eklemek istedim, insan olun.
  • çıplak olsa, 30 gitse gıkınızı çıkarmazsınız.tüm acelesi olan işlerinizi rafa kaldırırsınız.sevin kardeşim şu kadınları.mahkumsunuz onlara .her fırsatta bi başlık açıp aşağılamaktan yorulun artık.hayatta elde tuttuğunuz bir sürü meziyeti sizden aldı kadınlar.koltuklarınızı,mevkilerinizi,itibarınızı,kariyerinizi,mesleklerinizi,adamlığınızı ...... bi şöförlüğünüz kaldı .onunda paşa paşa tadını çıkarın.
  • sol şeritten 180'le giden erkek sürücülerden iyidir. yinede solu boş bırakın, yolu ortalayın siz en iyisi.
  • çok tatlıdır. yerim ben onu. "şapşal".
  • sol şerit ağır ağır gidip şehri seyredeyim bari denilecek şerit değildir dedirten şoförlerdir.

120 ile mi gidilir 130'la mı gidilir bu başka bir tartışma konusudur. fakat acelesi yoksa, rahat rahat giderim diyorsa bir sağdaki şeride geçsin, istediği gibi gitsin.

bizzat başıma geldiği için ayrıca da beni sinirlendiren şofördür (kadın-erkek farketmez benim gözümde bunu yapan düşüncesizlerin hepsi aynı). kayınpederim hastaneye kaldırılmış, acele bir şekilde istanbuldan tekirdağa geldim. şehir merkezinde bir bayan şoför, yanında başka bir bayanla gaayet sohbet halinde yaklaşık 40 la gider halde ışıklardan önüme geçti. sağ taraf müsait olmadığı için geçemedim, selektör yaptım, oralı olmadı. kornaya bastım, oralı olmadı, dörtlüleri yakıp tekrar kornaya bastım gene umurunda değil. en sonunda bir zahmet yaklaşık 15 dk sonra çekildiğinde kırmıza ışıktaydık. camı açtım hanımefendi acilen hastaneye yetişimem gerekiyor ayıp sizin bu yaptığınız deyip bastım gittim.

dediğim gibi kadın olmuş erkek olmuş farketmez, kimseye de 180 le gitsin demiyoruz ama en azından şeridin hakkı neyse onu yapın. herkes sizin gibi gezmeye çıkmıyor.
  • trafikteki en küçük problem birinin sağda olsun solda olsun yavaş gitmesidir. kimse bu yüzden ölmez. ama sen sabırsızlık edip, sıkıştırıp kaza yaptırırsın. bu konuyu aynı şekilde dünkü dolmuşta anlatan, veryansın eden şoför o sırada sağdaki iki şerit de boş olduğu halde. sol şeritten gidiyordu. o yüzden önce kendinize bakınız. sol şeritten yavaş giden varsa da peşine makul mesafeden takılıp sabırla bekleyeceksiniz sağ şeride geçmesini. siz napıosunuz, kuralları yok sayıp hemen "sağ"lıyorsunuz, kornaya-selektöre abanıyorsunuz.
  • şehir içinde doğru hızda giden sürücüler.