şükela:  tümü | bugün soru sor
  • trt'nin haberlerinde sık sık kullandığı tanımlama. örgütün adını söylemiyorlar ama.
  • bunun bir üst versiyonu aşırı sol terör örgütü olarak geçer.. hani devletin izin verdiği kafi miktarda bir sol var ama arsızlıklarından onu bile aşmış olanlar.. bir de şu tanım var ki konuyu evrensel boyuta taşır:
    (bkz: yaşadışı sol terör örgütü)
  • henüz vatan kelimesini w ile yazan üyesiyle karşılaşmadığım örgüttür. başını uss missouri ye dönüp tanrısı sam amca ya secde eden taharetsiz delileri kudurtandır.
  • haşa ''islami terör örgütü'', ''aşırı islami terör örgütü'' gibi adlandırmalar yapan, bu adlandırmalara ses etmeyen hatta islam'a saldırıldığı için ziyadesiyle sevinen küçümen solculara göre olmayan terör örgütü. yukarıda isimleri yazılmış; tikko, mlkp, pkk, dhkp-c sol terör ögütü değil mi? eğer değil diyorsan onlara ''siz solcu değilsiniz'' de, bakayım ne karşılık alacaksın? artık kafanı mı keserler, sülaleni mi doğrarlar bilmem.
  • yönetilmekten/güdülmekten kaçamamak da bir lanet, yönetilenlerin arasında ayık durmak (zannı) da bir lanet. herkes mışıl mışıl veya horul horul uyurken uykusuzluk, beleren gözlerle bakınıp, aranıp durmak. yönetenler* için lanet olsa olsa tam yönetememek, yönettiğinden emin olamamak olsa gerek. kıçım kadar ufak sol örgütlere anlı şanlı düşman muamelesi yapan bürokrasi ve derin devlet bunu yansıtıyor olabilir. her durumun kendi karanlığı var. yöneticiler bizden çekinmeseler de diğer güçlülerin nefeslerinden, çıkarlarındaki çatışmalardan, etkinliklerindeki ufacık bir azalmadan çekinebilirler. enseyi karartmadan* küçük adamlığa devam..
  • halkların kardeşliğini masum halkı veya halkın polisini, askerini öldürerek tesis etmeye çalışan başarılı olursa yine halkı diktatöryası altında inim inim inleten, başarısız olursa azot döngüsüne katılan silahlı örgütlerin soldan bakan yönüdür.

    bunun birde sağdan bakanı vardır, aynı bokun laciverdidir.