şükela:  tümü | bugün
 • krynn'in,ansalon kıtasının pek güzide diyarıdir.catacylismden önce gayet dag basinda bir memleket olan solace o zamanlarda kuzeyde solamnia,batida ergoth,guneyde xak tsaroth,doguda ise cayir cimenle cevriliydi.catacylismden sonra ise deniz gören,new sea,kuzeyinde abanasia,batisinda qualinesti,guneyinde qualinost ve pax tharkas,dogusunda da xak tsaroth olacak sekilde konumlanmistir.

  ayni zamanda ingilizce bir kelime olup "teselli" manasina gelir.
 • ahırlar ve demirci dükkanı hariç her yapının ağaçlar üzerine kurulu olduğu mekan.
  edit: ha bide aksi cüce flint fireforge'un evi yerdedir.
 • ikinci dünya savaşı sonrasında savaş karşıtlarının sembolü haline gelmeye başladığı için rahatsızlık duyan abd hükümeti tarafından türkiye'ye satılmış amerikan hastane gemisidir.. pearl harbor baskını sırasında japonlar diğer doksanaltı gemiyi batırırken güvertesinde kızıl haç işareti olan ve bu şekilde diğer gemilerden ayırdedilebilen solace'ı batırmamışlardır.. türkiye'ye satıldıktan sonra ankara ismini alan solace avrupa seferlerinde kullanılmış kaptanlığını şefik kaptan yapmıştır.. bindokuzyüzseksenli yılların başlarında jilet yapılmak üzere izmir'de sökülmüştür..
 • pearl harbor da batırılmayan tek geminin ismi.

  ''pearl harbor'u hatirlarsiniz.. bilmeyenlere de geçen yillarda filmi ögretti. japon uçaklari amerikan donanmasini bir sabah ansizin bastilar ve tam 96 zirhliyi batirdilar..oysa hawaii'deki bu limanda, 97 donanma gemisi vardi.. birine dokunmadilar.. niye?..cunku o geminin tepeden bakilinca bembeyaz gorunen guvertesinde bir kizil hac vardi..o hastane gemisi idi.. bombalar ve kamikazelerle dalan japon uçaklari hastane gemisine dokunmadilar. cunku o gemi orada, oldurmek degil, yasatmak icin demirliydi.. adi solace.. turkcesi teselli.. uzuntu azaltan..solace savas boyu amerikali annelerin uzuntusunu azaltti. tam 25 bin genci olumden kurtardi, amerika'ya tasidi..ulke limanlarina her gelisinde, umutla umutsuzluk karmasasindaki kafalari ile anneler iskeleye kostular.."benim oglum da geldi mi?.."
  savas sonrasi hayatlarini solace sayesinde kurtaran gencler bir dernek kurar ve bir madalya yaparlar..uzerinde solace'nin kabartmasi olan bir madalya.. ve bunu gururla takarlar..devlet rahatsiz olur.. ikinci dünya savasi'ndan boyle savas karsiti bir sonuç cikar mi?..solace gemisini yok etmeye karar verirler.. gemi sapasaglam.. piril piril.. jilet olur mu?..savas sonrasi yere serilmis ekonomi her dolara muhtac..uzak bir ulkeye satarlar.. makyajini degistirip baska bir amaçla kullanmasi icin..o uzak ulke turkiye.. yok yahu!.. o gemi, unlu ankara!..
  hastane gemisinden transfer gezi gemisi ankara..vay canina!.. turkiye, bugun amerikalilar icin belki de hac yeri ancak, gelibolu'nun anzaklar'i cektigi gibi bir turizm anitina donusecek solace'nin kiymetini bilmez..sefik kaptan'la yaptigi avrupa seferleri dillere destan olan ankara sonunda ihtiyarlar ve jilet yapilmak üzere hurdacilara teslim edilir..1980'li yillarin basinda ankara, izmir'de sökülürken, yillarin söktügü bir eski anit da istanbul'da dikilmektedir.
  halic tersanesi'ndeki corlulu ali pasa camisi'nin sadirvani..restorasyon gelir catida takilir.. cati kursun..kitlik yillari.. kursun yok.. etibank dahi geri cevirir.. "kursun yok.." sadirvan catisiz kalacak.. dort bir yana duyururlar.. "kimde kursun varsa.." aliaga'da ankara'yi soken hurdacilardan haber gelir.. "gelin bizde var, alin.." bre aman.. gemide kursun olmaz..ankara'da niye olsun.. caresizler ya...gider bakarlar..gercekten ankara'nin sayisiz kamaralarindan
  biri, tamamen kursunla kapli.. niye?.. cunku burasi solace'nin rontgen odasi.. radyasyonun disari sizmamasi lazim..
  simdi yolunuz halic'e duserse, corlulu ali pasa sadirvanindan bir tas su icerseniz, ya da yuzunuze iki avuc su atarsaniz serinlemek icin, unutmayin...catisina da bakin..orada, ikinci dunya harbi'nde, pearl harbor'da japonlar'in
  batirmadigi tek gemiden bugune kalan son izleri goreceksiniz..''
 • the gatheringin home albumunun sekizinci sarkisi.

  toda una vida de lucha y de trabajo sostenida sin nunca aflojar
  toda una vida de lucha y de trabajo sostenida sin nunca flaquear
  un pajaro en su jaula en primavera sabe claramente que hay algo
  en lo cual le podria ser util
  se siente fuertemente vinco sin nacer pero el no puede hacerlo
  que es? se dice
  el no se recuerda bien y
  luego tiene ideas vagas y se dice...

  i wonder how
  i hear your voice
  i feel you whispering
  in my ear
  i close my eyes

  if ever conceiving a sense of self
  reflecting upon our desire to dwell and feign
  liberate me

  if ever believing in higher ground
  to seize the water
  we'll master before we drown
  liberate me

  desde el punto de que independientemente de lo que se haga por mi
  yo no puedo volver a darle un equilibrio a mi vida
  me siento tranquilo con mi pero simplemente...

  calling on me
  i hope i will
  remember you

  and how you pulled me
  into the truth
  i still hear you
  whispering
  i close my eyes

  toute une vie de lutte et de travail soutenue sans fléchir
  toute une vie de lutte et de travail soutenue sans fléchir
  toute une vie de lutte et de travail soutenue sans fléchir

  this deeper understanding
  is your way out.
 • loop a alınıp dinlenesi çok hoş bir the gathering parçası.
 • vokalistleri mehmet aydın tarafından kurulmuş grup. yalnız kedi adında güzel de bir şarkıları mevcut. mehmet'in ses rengi çok hoştur.