şükela:  tümü | bugün
  • dünyadaki en hızlı blockchain olduğunu iddia eden proje.

satın almak için: buradan
  • -bugün binance üzerinde listeleneceğini açıklayan kripto para.
    -binance tarafından yapılan açıklamaya göre 9 nisan'da listeleyecek.
    -coinbase 2019 eylül ayında potansiyel listeleyebileceği 17 adet coin-token duyurusunu yapmıştı. solana bunlardan biriydi . yakında coinbase üzerinde de listelenmesi muhtemel.
    -solana, merkeziyetsiz uygulamalar (decentralized apps, dapp’s) ve şirketler için, saniyede 50 bin işlem yapan, son derece hızlı, güvenli ve ölçeklenebilir bir blockchain ağı kurmuş.
  • solana (sol) 09/04/2020 04.00 gmt itibariyle binance borsasında sol/btc, sol/bnb, sol/busd olmak üzere üç çift olarak alım satıma açılıyor. daha önceki ilk defa listelenen işlem çiftlerine baktığımızda (win, erd... vs.), ilk gün performansları ile kafaları duvarlara vurdurtmuştur. bir kez daha aynı seyri yaşamamak adına portföyümün 1/20'sini busd yaptım ve alarmımı 06.50'ye kurdum. açılır açılmaz limitsiz market fiyatından alım gireceğim. pek şanssızımdır normalde. bu defa umutluyum. azalan kripto ilgisini yeniden uyandırabilmek için cz'nin duruma el atacağını umarak hayal kurmaya başladım bile. ytd.

edit: binance ticaretin 24 saat ertelendiğini duyurdu. sabah 7'de boşa kalkmış oldum. yarın sabah cz bizzat kapıma dayansa uyandiramaz beni. ne yaparsan yap olmuyor bazeeeen.

part two reading: anlık fiyat ve artış oranlarını veriyorum.
    sol/btc 0.0001770 %492
    sol/bnb 0.08738 %505
    sol/busd 1.2058 %448
    ama güzel uyudum.
  • binance'a girdiği ilk 20 dakika içerisinde 485 btc volume oluşturan kripto para
  • airdropu devam etmektedir. 1 random kişiye 500 usd, 800 kişiye 15 er dolar dağıtıyorlar.

liste:

refsiz link:

refli link :
  • an itibariyle ethereum'un en yuksek potansiyele sahip rakiplerinden biridir. smart contract'lari rust ile yazilir, bloklar 400ms icinde dogrulanir, siradan token transfer islem maliyetleri 1 cent'in altindadir.
  • orta vadede büyük ses getirecek blokzinciri. maps.me ile anlaştığını duyurdular. bankaların dahil olduğu bir defi projesi(oxy)de gelecek ay fon toplayacak. $ray bir günde 120milyon dolar market cap. işte bunlar hep sol.

ftx'le bir şeyler kırıştırıyorlar. oxy piyasaya çıkmadı ama cüzdanında ftt var. sol stake etme duyurusu yaptı.

ek: btc'nin %22 düştüğü, marketin şelaleye döndüğü ortamda. %34 yükselmiş canım sol.
  • amerika’da en buyuk iki exchange olan coinbase ve robinhood’da satilmamasina ragmen ciddi bir market cap’e ulasmis kripto para. bu kan golunden ayakta kalarak cikmasiyla saygi toplamistir.
  • bence kısa sürede 100 doları geçecek. (mevcut fiyat 13 usd. ytd) kaynak gö*üm, gö*ümün etkilendiği şeyler ise;

50k tps müthiş. turbine blok yayılma protokolü ile yüksek performanslı ve ölçeklenebilir kalırken binlerce node’u destekleyebilir.

kurucaları ve geliştiricileri arasında qualcomm, intel ve dropbox'tan gelen mühendisler var. sayfaları saçma sapan ucuz marketing sloganlarıyla dolu değil. teknoloji var, o kadar.

staking (kısa süre önce binance yoğunluk yüzünden %40
    'tan fazka staking faizi veriyordu. şimdilerde %17 yıllık)

token işlemleri ve akıllı sözleşme yürütmeleri için ödeme yapmak amacıyla kullanabilir.
  • yirmi dolar olacak diye aldığım ama ben aldıktan sonra mumları kırmızıya boyayan coin.