şükela:  tümü | bugün
 • solar system scope web uygulaması sayesinde merak ettiğiniz gök cisimlerinin atmosferi olup olmadığını, çapı, kütlesi, yüzey sıcaklığı, güneşe olan uzaklığı gibi bilgileri alabilir, uzay araçlarının o cisimle ilgili varsa çektiği gerçek görüntülerine bakabilirsiniz. resimde görüldüğü gibi aşağıdaki play butonuna basarak gezegenlerin yıllara göre kendi yörüngelerinde dönüşlerini simule edebilirsiniz. ayrıca uygulamada beyaz nokta gibi görünen yıldızların ışık yılı cinsinden güneş sistemine olan uzaklıklarını da görebilirsiniz. yalnız uygulamaya başlamadan önce bilgisayarınızda adobe flash player'in yüklü olması zorunludur. sitede yer alan uygulamanın çalışır durumdaki görüntüsünü fotoğraftaki gibi olacaktır....

  http://www.solarsystemscope.com/
 • android uygulaması da bulunan, bu sayede gezegenleri inceleyerek bedavaya* ufkunuzu açabileceğiniz gezegen simülasyon programı şeysi.
 • ayrıca android uygulamasında gök yüzü haritasını, konumunuza göre ayarlayan ve amatör bir teleskobunuz varsa mutlaka indirmeniz gereken bir uygulamadır.
 • güneş sistemi ve diğer yakın yıldızlar hakkında bilgiler içeren görselleri son derece güzel olan, açınca kapatması pek zor olan güzel bir uygulama.
 • akıllı telefonunuz varsa sosyal medyaymış,cep bankacılığıymış,oyunlarmış hepsini geçin,bu apayrı bir uygulama.
  yanarım bunu neden daha önce keşfedemedim diye yanarım.galaksimizle ilgili,özellikle güneş sistemiyle ilgili muhteşem veriler sunuyor.ayrıca gece balkona çıkıp yukardaki yıldızlara bakıp eşzamanlı olarak uygulamayı kullanmak çok keyifli.
  bütün bu bilgiler ücretsiz sürümde mevcut ancak eğer isterseniz yanlış hatırlamıyorsam 2 yada 3 euro karşılığında reklamsız sürümü alabiliyorsunuz ki reklam dediğimde bir tane çıkıyor uygulamaya girince.ancak ben ilk defa bir uygulama için para vereceğim sırf yapanların emeklerine saygı duyduğum için.