• halka açıldığı aralık 2012'e hisse fiyatı 8 dolar iken bugün dünkü %16'lık düşüşünden sonra bile 49 dolardır. ah ulan ah para olacak tı da...
  • bir iş mülakatında gelecekte kendinizi nerede görüyorsunuz sorusuna verdiğim cevap. daha aramadılar.
  • temel hedefi abd'deki her evin çatısını güneş panelleri ile kaplamak” olan proje.
    fosil yakıt üretimi teknolojisine dayalı küresel ekonominin ve onun dünyayı yöneten dev şirketleririn çöküşünü başlatacak olan , belkide önümüzdeki yüzyıla damga vuracak yenilenebilir enerjinin ilk büyük adımı olan projedir aynı zamanda.
  • çok fazla göz önünde olmayan, fakat ileri zamanlarda dünyanın yenilenebilir kaynaklarından olan güneş enerjisi kullanımında dünyanın öncü firmalarından biri olacak kuruluş.
  • devrim yaratan bir iş modeliyle bulunduğu bölgedeki elektrik dağıtım şirketlerini değişime zorlamış bir firmadır. kabaca sizin çatınıza kendi güneş panellerini bedavaya kurup, oradan elde ettikleri elektriği size satarlar ki kullanıcı için yatırım gerektirmediğinden california'da oldukça tutulmuştur. çok güzel bir win-win modeli.
  • sözlüğün ilgisini çekmemiş başlıklardan. oysa “enerjiyi yöneten dünyayı yönetir”. biz ise bu hafta ülkemizin üretimini 3 tam gün boyunca kapatacağız.

ayrıca (bkz: elon mask)
  • gunes panelleri ureten, evlere gunes enerjisi sistemini kuran bir sirket. oldukca farkli bir sirket modeli vardir. sirketin uc adet farkli sozlesmesi bulunuyor. birincisi sirket gelip evinize sistemi kuruyor ve karsiliginda hicbir para talep etmiyor. sadece kullandiginiz elektrigin parasini sirkete oduyorsunuz. ayrica sistemin bakimi da sirkete ait. ıkinci secenek, sirket yine sistemi para talep etmeden kuruyor. siz bunun karsiliginda, yanilmiyorsam 20 senelik, bir sozlesme yapiyorsunuz ve aylik belirli bir ucret oduyorsunuz. burada belirtmem gereken nokta odediginiz ucretin yaptiginiz tasarruftan daha az olmasi. bu sayede cebinizden hic para cikmadan aylik elektirige odediginiz para azaliyor. son olarak, sistemi satin aliyorsunuz ve kullaniyorsunuz.

bana gayet mantikli geldi. bu sayede gunes panellerinin amerika'da cok yayginlasacagini dusunuyorum. ayrica yayginlastigi icin ileride gunes panellerinin fiyatlari da dusucektir. umarim turkiye'den de buyuk bir holding veya sirket bu ise el atar ve bizim dogalgaza olan bagimliligimizi azaltir.
  • (bkz: solaredge)
hesabın var mı? giriş yap