şükela:  tümü | bugün
  • 34 yıllık hayatımda birçok şehir ve mahallede yüzlerce berberle karşılaşmış biri olarak tespit ettiğim durum.

öyle sol deyince aklınıza tkp, tip, ödp falan gelmesin. bildiğiniz chp, dsp, shp ekseninde düz adamlardan bahsediyorum.
  • dersimli, tkpli üstelik aynı zamanda dövme sanatçısı, dükkanında trt 3 radyo ve buna bağlı olarak klasik müzik eksik olmayan düz mahalle berberimizle(sosyete berberi değil yani) çürüttüğüm iddia.
  • benim berberim zerdüşt ve marksist.
  • ahmet kaya'nın berberler ile ilgili sözünü hatırlıyorum. ibne kısmına pek katılmasamda berberlere güven olmaz. bence sağcı oldukları ve rüzgar nereye eserse felsefesini benimsedikleri içindir.
  • var ama gizliler*
  • boş bakkal taşak tartar diye boşuna dememişler. bir insan bunları düşünebilmek için hayli boş olmalı.

yok yok, çalışmamaktan bahsetmiyorum. beynin boş olması durumundan bahsediyorum.
  • lübnan iç savaşında falanjistlere karşı destan yazan hem maocu hem taocu berberimle çürüttüğüm iddia.
  • berberler müşterisine göre konuşur. sen sağcıysan "reis nasıl kodu" der. solcuysan "ben bu rte nin a.. " diye dayar lafı ard arda.

(bkz: berber dayaması)
  • istisnalar dışında sapına kadar doğru olan önerme.

alayı büyük resim kursu talebesi. ben tayyip erdoğan'ın yerinde olsam hepsini külliyeye toplar kafalarına bir kep, sırtlarına bir cübbe, ellerine bir diploma verir gönderirim dükkanlara. vallahi akp teşkilatlarından daha çok oy toplamazlarsa adam değilim.
  • son 15 senede adı emrah olan 3 tane beraberim oldu hepside muhalif ve solcu idi. genelleme yapmak için yeterli bir sayı.
    (bkz: adı emrah olan berberlerin solcu olması)