şükela:  tümü | bugün
  • kusturacak seviyede yükselen trend. tatlı su solcusu veya cihangir solcusu takma adlarıyla da bilinen, habitatları sosyal medya olan bu yepişyeni 21.yüzyıl jenerasyonunun en büyük silahları, mediamarktan %20 indirimle aldıkları a4 tech klavyeleridir. son birkaç gündür ülkenin mevcut düzenine göre milliyetçi sağ ile entegre olup 'şangay güzel yhaa kulağa hoş geliyor' anafikrinde twitler kasan bu jenerasyona göre sandıkla gelen sandıkla gider. bu mükemmel ve demokrasi dolu metod dışındaki bütün önermeler devlete karşı yapılmış bir saldırıdır, terörizmdir. söz konusu önermelerden herhangi biri ile karşılaştıklarında da devletçilik kisvesi altında 'akp'li değilim ama...' ile başlayan ufak bir yazı ile teröristlere günlerini gösterirler.

    yine aynı genç jenerasyona göre kendileri özgürlükçüdür, lakin en çok kafa yordukları mesele de özgürlüğün tanımıdır. kendilerine göre, faşizme karşı çıkmak faşizmdir, çünkü faşizm de bir düşüncedir. soldan tek anladıkları che tişörtleri giymek, odaya deniz gezmiş posteri asmak olan bu kesim son günlerde castro'nun ölümüyle birlikte yine çantadan nutuk çıkarmaya çalışmaktadır. öyleki, islamcıların altında ezildiklerini bile unuturlar.

    en övündükleri hareket gezi parkı olayları olmasına rağmen, söz konusu parkta sadece birkaç iphonelarıyla selfie çekip 'kurabiye canavarı xd' sloganları atmaktan başka herhangi bir katkıları yoktur. istiklal caddesi çıkışı starbucks'ta kankalarıyla kapitalizmi yermeleri de solcu olduklarının kanıtıdır. ayrıca ilk üç gün sonrası gezi bozmuştur. polise saldırmak filan hoş şeyler değildir. yine de gezi parkı olayları çok güzeldir, islamcılara büyük bir ders verilmiştir.