• sosyalist düşünceyi benimseyip etnik kimlik üzerinden siyaset yapmak, işin kolayına kaçıp bir etnik kimlik üzerinden ideallere ulaşma sevdasıdır. sosyalist düşüncenin asıl benimsediği sınıf mücadelesi yapıp modern hayattaki kast sistemini karşı 'savaşmaktır.'
    sınıf kavgasının kaynağı sosyo-ekonomik koşullar arasındaki ilişkidir.

ama güzel kardeşim sen bunları ikinci plana atıp, "benim halkımın birinci ihtiyacı etnik olarak özgürleşmek" dersen, sana "sen sosyalist düşüncede değil, etnik kimliğinin kazanımları için sosyalist düşünceyi kullanan şahsiyetsin kardeşim" derler.

öyledir de.

öyle olma.

sen sen ol, ilkeli ol...
  • ırkçı bir faşist olmasına rağmen solcu olduğunu sanmak daha doğru bir başlık olabilir.
  • bütün etnik kimliklerin üzerinden buldozerle geçen bir devlete karşı; solcuyum, ezilenin yanındayım diyen herkesin yapması gerekendir, etnik kimlik siyaseti.

milliyetçilikle ve asimilasyonla mücadele etmek nasıl oluyor da milliyetçilik olarak adlandırılıyor anlamak mümkün değil.

kürtlere yıllarca zorla, türkçe konuş diyorsun. onlar da hayır ben anadilimi konuşmak istiyorum diyince milliyetçi oluyorlar öyle mi? sen nesin ulan peki?
hesabın var mı? giriş yap