şükela:  tümü | bugün
 • azıcık ağlak, azıcık şiirsel, azıcık da zorlama ve yapaydır.
 • türkü ya da özgün müziksiz olmaz.
 • en ağlak, zorlama ve yapay olanı bile şundan fersah fersah iyidir. tamamını dinlemenizi tavsiye etmem
 • maalesef her dönemde sağcı realizmine yenilmiştir.
 • her toplumsal olayda kendini gösteren. realist bir analiz yapamıyor musunuz kuzum siz? olayları dramatize etmekte üstlerine yok. özellikle gezi parkı olaylarında ölenlerin üzerinden çok prim yapıldı bence. x'in annesi y'nin cenazesine koştular falan filan. yeter artık yani. baydı bu ağlak, romantik zırvalar. herkes üzgün yaşanılanlara da, ölenlere de saygılı olunsun azıcık. başkalarının üzerinden bu kadar da prim yapılmaz. argümanla çık, başkalarının hiikayelerini ajite edip ortalara çıkma sevgili solcu kardeşim. hepinizden bıktık, o ayrı. bu ülke, yolsuzluktan - hırsızlıktan nasıl bunaldıysa, uyuşuk solculardan da o denli bunaldı.
 • sağcılara göre ülkemizdeki tüm kötülüklerin kaynağıdır.
 • nedense hep içki geliyor lan aklıma solcu diyince.. elinde bira tv izleyip uyuyan çiftler geliyor. böyle oda karanlık falan. ne biliyim lan.solcu işte.bira falan
 • onlara göre elinde orakla ekin biçen adam, biçerdöver kullanan adamdan daha değerlidir ve daha fazla maaş almalıdır. çünkü orakla ekin biçen adam daha fazla emek sarf etmektedir.

  bir de bu romantiklik çoğu zaman tam tersi sonuçlara yol açıyor. örneğin devlet, işçinin haklarını korumak için işverene ek sorumluluklar yükleyen regülasyonlar yapıyor. ancak bu regülasyonlar işçinin durumunu düzeltmediği gibi daha kötüye götürüyor. çünkü bu regülasyonlardan dolayı kendi işini kurmak isteyen insan sayısı azalıyor. az sayıda işverenin çok sayıda işçiyi sömürmesi kaçınılmaz oluyor.

  hiç kimse muhasebeciyle, stopajla, karmaşık vergi sistemiyle, bürokrasiyle, kanunlarla, yönetmeliklerle muhatap olmak, uğraşmak istemiyor. kendi işini kurmak isteyen birisinin hevesini kırmak için o alanı düzenleyen mevzuatları okutun.

  bir de devletin bu regülasyonları bazı insanların hak etmediği halde, değer üretmediği halde para kazanmasını sağlıyor. örneğin;
  - eczane kurmak için eczacılık fakültesinden mezun olma şartının getirilmesi eczacılık fakültesini bitirenlere,
  - her işyerine iş güvenliği uzmanı bulundurma şartının getirilmesi iş güvenliği uzmanlarına,
  - ehliyet sınavına girebilmek için sürücü kursunda eğitim görme zorunluluğunun getirilmesi sürücü kurslarına,

  değer üretmemelerine rağmen birilerinin cebini doldurmaktan başka bir işe yaramıyor.
 • solcuların herşeyi olduğu gibi seksi de bedavaya getirmek için kullandıkları yöntemdir,özellikle genç kızlarımız çok uyanık ve dikkatli olmalıdır.böyle bir durumdan şüphelendiklerinde derhal büyüklerine haber vermelidirler.özellikle bu kişilerin kurdukları cümlelerde eşitlik,adalet,kardeşlik gibi kelimeler geçiyorsa arkalarına bakmadan uzaklaşmalıdırlar.yarin yanağından gayri her şey paylaşılmalı gibi laflar ederlerse sakın aldanmayın ,emin olun ki gün gelecek ve onuda yoldaşlarıyla paylaşacaklardır.