şükela:  tümü | bugün
 • faili meçhuller döneminin sorumlusunun milliyetçi muhafazakarlar değil ulusalcılar olduğunu bildiğimiz için pkk yandaşı olmayan kürtleri ilgilendirmeyen dönemdir. pkk yandaşı ve terör bağlantılı solcular için ise sonun başlangıcı olduğu çok açıktır. türkiye cumhuriyetinin gördüğü en şahin kabinedir ve muhtemelen bugüne kadar girilmeyen inlere girilecektir. türk ordusu fıratın doğusunda ilerlerken cezaevinden mal mal bakacak olan terörist sayısının artmasını umuyoruz.
  allah yolunuzu açık etsin.
 • karl marx bizi tayyibin şerrinden korusun.
  hayır!bunu mu dememizi bekliyorsunuz,anlamadım ben.
  bugünün 3 ay öncesinden,3 yıl öncesinden farkı ne ki?
  neden zor bir dönem olduğu anlaşılamamış durum.

  edit: dönemin zorluğunun farkında olmamakla yaftalanmışız bir de.
  bizde bir laf vardır. (bkz: yumurta götün ağzına gelmek)
  biz biraz böyleyiz kardeş.
  yıllarca bugün olanları,yarın olabilecekleri dile getirip ne yazık ki farkedememişiz.
 • yüce onos adalet bakanı olsun.
 • hala kimse ülke için zor bir dönemin başladığının farkında değil. ne güzel kafalar.
 • fetöcü iddiası.
 • milliyetçi derken kastı suriye milliyetçiliği ise doğru önerme.
 • krizi fırsata çevirerek hemen bitirilecek başlangıçtır. ilk olarak kafa yapısında az biraz değişiklik yapmak gerek. herkesin eşit haklara sahip olduğu, insanca yaşayabildiği gibi şuan için afaki hayaller yerine, sadece bireysel çıkarları düşünerek iş yaparlarsa sorun olmaz.

  üreten, çalışan, katma değer yaratan kesim zorlansa da bir yolunu bulur.
 • psikolojik olarak sol görüşün zorlanacağı ya da zorlanacağımız aşikar. fakat belki buna fırsat bile kalmayacak ki daha büyük bir sorun var .. ekonomi ..

  heh işte ekonomi bu hızla kötüleşmeye devam ederse ne sağcı kalır ne solcu. oyüzden zor bir dönemse , hepimiz geçicez ordan. yok öyle hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin.
 • akp'nin, chp'den daha solcu politikalar izlediğini bilmeyen yazar saptaması. türkiye'de sol diye bilinen sağ, sağ diye bilinense soldur.

  koç'un gizli lideri olduğu tüsiadcı ve banka hissedarı partiden sol parti mi olur amk? kafayı mı yediniz?

  türkiye'de sol diye insanlara yutturulan şey dünya solunla alakası olmayan sikimsonik bir aforizmadır. kemalizm sol değildir, gerçek solu yok edip yerine sahte ve içi boş bir sol koyan yapıdır.
 • ... diye bir durum yoktur. hem ülkemiz tarihinde, özellikle 70'lerin başından itibaren solcular için yaşam ve siyaset ne zaman kolay oldu ki?

  o değil de, her gecenin bir de sabahı var, dostlar.

  o sabah güneş doğduğunda, çürümüşlüğün kaynağı olan o bataklık kurumaya başladığında, bataklıktan çıkıp sağa sola kaçmaya çalışanları da göreceğiz...

  o fransızca şarkıda da söylendiği gibi;

  her şey güzel olacak!
  güzel günler gelecek!
  yaşayanlar görecek!
  yaşayanlar görecek!