şükela:  tümü | bugün
  • bakanlıklara getirilen isimlere, tsk komuta kademesindeki değişikliklere ve muhalefet temsilcilerinin seçimlerde sergilediği korkaklığa bakarak rahatlıkla söylenebilecek durum.

nickime bakarak bu durumdan memnun olduğum zehabına kapılabilirsiniz. nick altıma yazdıklarıma bakarsanız artık milliyetçi bir çizgimin olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz.

bu milliyetçi muhafazakar yönetimin gelmesiyle kürtleri de ciddi sıkıntılı günlerin beklediği söylenebilir. kastım sadece pkk'ya gönül veren kürtler değil elbette. onların zaten canı cehenneme.

milliyetçi muhafazakar bir yapının ülkenin güney doğusunda izleyeceği politikayı tahmin etmek zor değil.

umarım yanılırım.

erol mütercimler : 2019'da kan su yerine akacak

edit ( ekleme düzeltme ) : savaş öncesi dönemlerde o savaşta etkin rol alacak bütün ülkelerde milliyetçi muhafazakar yapılar iş başına getirilir. abd, rusya, çin, türkiye, iran, ırak, suriye tam da bu yapıdalar şu anda. trump işin tuzu biberi oldu. ab'nin nasıl bir tavır takınacağı belirsiz, nato'nun artık hikaye olduğunu ve yakında natodan da çıkacağımızı düşünüyorum şahsen. ab, rusya'ya karşı abd'den kopup çin'e mi yanaşacak bilmiyorum. ama iddiam o ki, solcular ve kürtler için oldukça zor süreç başlıyor.
  • faili meçhuller döneminin sorumlusunun milliyetçi muhafazakarlar değil ulusalcılar olduğunu bildiğimiz için pkk yandaşı olmayan kürtleri ilgilendirmeyen dönemdir. pkk yandaşı ve terör bağlantılı solcular için ise sonun başlangıcı olduğu çok açıktır. türkiye cumhuriyetinin gördüğü en şahin kabinedir ve muhtemelen bugüne kadar girilmeyen inlere girilecektir. türk ordusu fıratın doğusunda ilerlerken cezaevinden mal mal bakacak olan terörist sayısının artmasını umuyoruz.
    allah yolunuzu açık etsin.
  • karl marx bizi tayyibin şerrinden korusun.
    hayır!bunu mu dememizi bekliyorsunuz,anlamadım ben.
    bugünün 3 ay öncesinden,3 yıl öncesinden farkı ne ki?
    neden zor bir dönem olduğu anlaşılamamış durum.

edit: dönemin zorluğunun farkında olmamakla yaftalanmışız bir de.
    bizde bir laf vardır. (bkz: yumurta götün ağzına gelmek)
    biz biraz böyleyiz kardeş.
    yıllarca bugün olanları,yarın olabilecekleri dile getirip ne yazık ki farkedememişiz.
  • yüce onos adalet bakanı olsun.
  • hala kimse ülke için zor bir dönemin başladığının farkında değil. ne güzel kafalar.
  • fetöcü iddiası.
  • milliyetçi derken kastı suriye milliyetçiliği ise doğru önerme.
  • krizi fırsata çevirerek hemen bitirilecek başlangıçtır. ilk olarak kafa yapısında az biraz değişiklik yapmak gerek. herkesin eşit haklara sahip olduğu, insanca yaşayabildiği gibi şuan için afaki hayaller yerine, sadece bireysel çıkarları düşünerek iş yaparlarsa sorun olmaz.

üreten, çalışan, katma değer yaratan kesim zorlansa da bir yolunu bulur.
  • psikolojik olarak sol görüşün zorlanacağı ya da zorlanacağımız aşikar. fakat belki buna fırsat bile kalmayacak ki daha büyük bir sorun var .. ekonomi ..

heh işte ekonomi bu hızla kötüleşmeye devam ederse ne sağcı kalır ne solcu. oyüzden zor bir dönemse , hepimiz geçicez ordan. yok öyle hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin.
  • akp'nin, chp'den daha solcu politikalar izlediğini bilmeyen yazar saptaması. türkiye'de sol diye bilinen sağ, sağ diye bilinense soldur.

koç'un gizli lideri olduğu tüsiadcı ve banka hissedarı partiden sol parti mi olur amk? kafayı mı yediniz?

türkiye'de sol diye insanlara yutturulan şey dünya solunla alakası olmayan sikimsonik bir aforizmadır. kemalizm sol değildir, gerçek solu yok edip yerine sahte ve içi boş bir sol koyan yapıdır.