şükela:  tümü | bugün
  • solun yanında yer alan adamı, zengin, fakir, halkçı, sosyalist, dinci falan diye ayırt etmesi durumudur. dünkü 24 mart 2014 yeditepe üniversitesi direnişi başlığında yazılanlar bunun en güzel örneği. lan adam senle aynı fikirde, senden diye sevinip, çoğalıyoruz diyeceğine, kalkıp adamın parasını, jipini eleştirip, siz direnemezsiniz, direnmek bize özgüdür tatavası yapıyor. işte bu yüzden sağ partiler genelde türkiye'de iktidar. adam yargılıyorsa da içten yargılıyor. bak akape'ye mhp seçmenini çekmek için nasıl 40 takla atıyor. oysa ki bu akapeliler milliyetçi sevmez, arap hayranıdır, islam adı altında 40 takla atabilir. falan filan. neyse ben tape düştü mü bakıp geliyorum. siz kötüleyedurun.
  • sagi solu bilmem ama solcularin da en az sagcilar kadar gerici ve muhafazakar oldugunu biliyorum.

    bu grubun çevremdeki örnekleri benim irk kavramina inanmadigimi bildikleri halde beni etnik milliyetçi ilan ettiler (sirf bir milleti sevmedigimi söyledigim icin) muhabbetin sonunda zenciler iyi insanlar ve onlari beyazlardan daha fazla seviyorum seklinde sictilar. che kolyesi takip adamin kim olduguna dair hic bir sikim bilmeyip cool görünmek icin devrimci takilanlara söylüyorum bunlari.

    ıdeolojiniz veya dini inanciniz zerre sikimde degil. sadece gerici oldugunu iddia ettiginiz kesimden cok farkiniz yok. varmis gibi yapip evcilik oynuyorsunuz o kadar.