şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mesela diktatöre hakaret edemiyor adamlar. haklılar. oysaki insan diktatöre, onda gördüğü kötülükleri ya da ona yakıştırdığı suçları da söyleyebilmeli özgürce. mesela diktatöre rahat rahat hırsız, katil diyebilmeli ve ona babasının oğluymuş gibi sadece adıyla ya da sadece adının baş harfleri ile hitap edebilmeli. örneğin "mıstafa" diyebilmeyi. "mte" diye ismini kısaltabilmeli diktatörün.

  ama bunu solcular yapabiliyor mu? hayır yapamıyorlar. asla hakaret edemiyorlar diktatöre, çünkü adam diktatör, hakaret edersen dötünü keser adamın.

  sonra bunlar bu diktatörün yandaşlarına da özgürce hakaret edebilmeliler; ama gel gör ki onu da edemiyorlar. ne bileyim insan diktatörün yandaşlarına özgürce "çomar" diyebilmelidir. ama bu solcular bunu diyebiliyor mu? asla... aksine "canım kardeşim" diyorlar diktatör yandaşlarına, sırf diktatör diye adam.

  bak solcular bir de diktatöre faşist diyemiyorlar mesela. çünkü adam diktatör. diktatör olmasaydı rahat rahat diyebilirlerdi. çünkü adama faşist derlerse, diktatör olan adam dötlerini keser. o nedenle korkuyorlar.

  memlekette özgürlük yok özgürlük be!
 • fetöyü kimlerin bu ülkenin başına bela ettiğini, kimlerin bu adamlara devletin her kademesinde mevki, makam verdiğini sorgulamak istiyorum mesela.
  çünkü suçsuz yere insanlar senelerce hapis yattı, içeride kendisini ranzaya çarşafının ipi ile asanlar oldu. iş bununla da bitmedi, bir zamanlar mevki makam sahibi yaptırılan bu lağım fareleri kalktı darbe yaptı, kan gölüne döndü ortalık.

  şimdi gelelim senin soruna... yarın benim gibi düşünen 100 tane insan bulup sokağa insem bunu sorgulayabilir miyim ? atacağım ikinci sloganda jopu kafama yer ters kelepçe ile göz altına alınırım.
  hatta fetöyü kimin beslediğini sorgularken fetöcü damgası yiyip aylarca hapse tıkılmayacağımın dahi garantisi yok, bu ülke bunu da gördü maalesef.