şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu konunun zaten kendi başlığı var. yorumunuzu oraya da belirtebilirdiniz. ne öpüşmeymiş gündemden düşmedi. her yorum yapan ayrı başlık açacaksa vay sözlüğün haline.
 • toplum içinde öpüşünce kendilerini çağdaş,ilerici ve farklı hissediyorlar herhalde.
  bir de şu tipleri var bunların '' ensar'da neredeydin?''
  bu nasıl sığ bir bakış açısı arkadasım,bir insan ikisine de karşı çıkıyor olamaz mı?
  ayet mi var böyle bir şeye karşı olan kesin potansiyel ensarcıdır diye?
  toplumun belirli bir ahlak yasası vardır.
  bunu kabul edin ya da etmeyin.

  edit:videodaki çiftin solcu,tepki veren adamın da sağcı olduğuna dair bir yorum yapmadım.
  twitter'da bu olayı savunan kesimin sol kesimden olduğunu gördüm, dayanağım bu.
  ayrıca bu terbiyesizliğe karşı olmak için illa solcu karşıtı ya da aşırı sağcı bir fert olmak da gerekmiyor.
 • sağcıların anasına bacısına sövdürme merakıyla kapışamaz.
 • (bkz: bağyan)
 • `sağcıların toplu taşımada öpüşenlere karışma merakı`olarak değiştirebilecek başlık. öpüşmek sevginin dudak yoluyla aktarımının bir yoludur. öpüşmek eşittir cinsellik olarak gören kör zihinler, henüz sağ elinden ötesiyle bir münasebete girmediği için karıştırması gayet olağandır.

  ayrıca sonu gelmeyecek serzeniştir. bugün öpüşme, yarın el ele tutuşma, sonraki gün başını açma vs. bu sevgi eyleminden rahatsız olanlara tavsiyem ilk durakta insinler. hatta toplu taşımaya binmesinler, zira toplum için zararlılar.
 • başlık, solcular olarak değilde ahlak kurallarından nasibini almamışların toplu taşımada öpüşme merakı olsa daha iyi olabilirmiş.
 • güzel ve anlamlı bir meraktır.

  insanların birbirlerine sevgi göstermesinden rahatsız olmak, ciddi bir sosyal ve şahsi arızadır.

  toplu ulaşım araçlarında birbirine sevgi gösterenlere kızanlar ve onları linç etmek isteyenler, nedense aynı toplu ulaşım araçlarında tacize uğrayan ve şiddet gören kadın ve çocuklar karşısında susmayı tercih ediyorlar (belki de, içlerinden "oh olsun" diyorlardır).

  dediğim gibi;

  bu karanlığa baktığınızda, bataklığın içerisinden çıkan çürümüşlüğün kesif kokusu, zorbalık ve gericilik karşısında umutsuzluğa kapılmak ve korkmak son derece doğal. ama, büyük insanlık her zaman kötülüğü yendi. bu sefer de yenecek. yeter ki, iyiler kendi güçlerinin farkına varabilsinler.

  ve ne kadar rahatsız olurlarsa olsunlar, siz birbirinize sevgi göstermekten vazgeçmeyin. anlamıyorlar ve rahatsız oluyorlarsa onların sorunu.

  not: iyi ki, solcular var. onların oldukları yerde insanlık da var. ve insanlık, insan olamayanları veya insana yabancılaşan bazılarını rahatsız ediyor. not düşmek durumundayım.
 • gülhane'de yiyişen kapalı bacılarımızı ne yapacağız. kapalısı açığı herkes cinsel açlık çekiyor. damacanaya, köpeğe halleniyor. taciz gırla gidiyor. toptan kısırlaştırılsak da işimize baksak. iki-üç yılda aya çıkarız.
 • memleketin rezil solcularının eylem pratiğidir.
 • yobazların toplu taşımada milleti taciz etmesinden yeğdir.