şükela:  tümü | bugün
 • katildigim tespittir.

  ve

  (bkz: nazim hikmet vatan hainligine devam ediyor hala)
 • sağcıların solcuları asker/polis/devlet düşmanlığıyla suçlaması genel olarak büyük bir ikiyüzlülük içerir. çünkü sağcılar da askeri, polisi, devleti kategorik olarak desteklemezler.

  mesela pol-der'li polisleri sağcılar sırf türk polisi diye desteklemezler. 27 mayısçı, 28 şubat'çı orduyu desteklemezler. hatta şu anda asker sevicilik yapan akp basını 3-4 yıl önce ordunun kürtlere ne çok zulüm yaptığından, pkk'yla yapılan savaşta ölen askere şehit denemeyeceğinden falan bahsediyorlardı. bir ara "imani red" diye bir furya vardı. laik devlete askerlik yapmam diyen islamcıları bazı salak solcular alkışlıyordu militarizm karşıtı diye (imani red = islamcı devlet için kafir öldürürüm ama laik devlet için mıntıka yapıp günde 2 saat nöbet tutmam).

  veya mesela şu anda ülkemizi gavurlara şikayet ediyor diye solculara vatan haini diyen sağcılar 10 yıl önce bize türban zulmü yapıyorlar diye aihm'ye başvuruyordu. o dönem yök, yargı, asker, polis, herkes düşmandı. devlet ceberrut devletti.

  hatta bugün suriye'deki kıçı kırık türbelere gidip gelmeyi büyük askeri başarı olarak gösterenler, bir ara kurtuluş savaşı'nı yok sayacak kadar küçülmüştü. istanbul tek kurşun atmadan alındı, çanakkale'de sarıklılar inip savaşı kazandırdı falan diyorlardı.

  türkiye'ye güçlü bir sol hükümet gelsin, bugünkü akp-mhp takımının nasıl devlet, asker düşmanlığı yaptığını o zaman görürsünüz. bunların kanında trombositten çok riya vardır.
 • solculuğun yapısı gereği (farklı düşünme, bireysel gelişim, özgür olma, dayatılan düşünce kalıplarından sıyrılabilme vb) toplumdan daha farklı bir noktada konumlanabilmeleri ve düşünsel duvarları yıkmaları gibi sebeplerden dolayı muhafazakar kesimin en rahat halkın önüne atabildikleri yem oldukları için yaşanan hadise.

  ancak özellikle şu son on yılda yaşanan olaylara cemil meriçin şu yaklaşımı ile yaklaşmak lazım bence:

  bu memlekette sağcı-solcu, ilerici-gerici yoktur, bu memlekette namuslu ve namussuzlar vardır.

  görüşlerin, düşüncelerin falan bittiği noktadayız. bir alay hırsızın rahatça çalabilmesi için en son hukuk diye bir arkadaşı da vurdular. çıkamasın diye de iyice derine gömdüler. yoksa özellikle solcuların hedef alınması falan değil bence bu dönemin meselesi.