şükela:  tümü | bugün
  • blimiyorum şimdiki liseliler de öyle mi; ancak çok farklı bir coşkudur bu. adama paket paket sigara içirtir. "ulan ben bu şarkıyı daha önce nasıl dinlememişim, beynimi sikeyim" deyu kafayı duvardan duvara vurursun.
  • ardından "stairway to heaven'ı" da keşfedip tavana vuracak liselidir. hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. son olarak yes'ten "heart of the sunrise" ve "awaken'ı" da keşfederse artık o da toplumdan dezentegre olmuştur. iyi şanslar diliyoruz.
  • aslında o kaliteli müziği ilk keşfetmektir. o topraktır eştikçe altından daha güzelleri çıkar. deep purple'ı keşfedersin sonra pink floyd, led zeppelin eşeledikçe onu metallica, slayer falan çıkar eşeledikçe rolling stone, queen çıkar durmak bilmez. kaliteli müziği dinledikçe o zevki mesela o gitar sololarını dinledikçe ömrün sonuna kadar gider o. aynı şey neşet ertaş, barış manco, cem karaca içinde geçerlidir. hala barış'ın dinlemediğim efsane şarkılarını keşfediyorum diğer saydıklarım keza öyle. diğer yanda ahmet kaya vardır mesela, mahsuni vardır. kaliteli müzik belli eder kendini. melodisi, sözleri. en azından benim için böyle. bir de lisede keşfetmek o zaman belki daha çok hissediyorduk müziği. ben şiirden yoksun kaldığımı hissediyorum biraz o yıllarda ama iyi ki dinledik bu güzel insanları.