şükela:  tümü | bugün soru sor
  • buralarda para harcayacağıma 15 euro verip sakıza gidiyorum .bu mekanında girişi 50 lira zaten. (kişi başı)

"şişe açtıracaksanız şurada oturabilirsiniz" diyen garsona "tamam blush moncigale getir 2 tane de buz kovası" dediğimde "haa ona olmaz" gibi bi cümle duymak istemediğim için sakıza gidiyorum.

orada ne diyorlar biliyor musunuz?
    -şezlonglar ücretli değil ama kahve falan içersiniz dimi?
    +kahve değil 2 mythos alalım biz.
    -buyrun
    +ne kadar?
    -3 euro ama dostum biraz iç denize gir keyfine bak giderken verirsin..
  • bugün gittiğim mekan. eyyorlayalım hemen:

öncelikle girişteki elemanlarının biraz mal olduğunu söylemem lazım. sabah 10 civarı gittim çok kalabalık olmayıp milletle yüz göz olmadan yer bulayım diye. girişteki kapı yarı kapalıydı. girişteki kapı dediğim öyle mekana giriş kapısı değil ha, bildiğin arabaların girdiği koca kapı. neyse sonra girdik koyduk arabamızı içeri, hemen hıyarın biri damladı burası özel otopark diye. dedim ne kapıyı açmışsınız, ne otoparkta özel olduğuna dair bir ibare var, nedir bu? cevap: ben de daha yeni geldim. neyse hasbinallah deyip az aşağıya koyduk arabamızı 15 tl otopark parası ödedik, kapıda ne deseler beğenirsin? mekanımız 10:30'ta açılıyor. hiçbir yerde de yazmıyor mekan 10:30'ta açılıyor falan diye. artı sahil niye 10:30'ta açılır onu da anlamak mümkün değil. neyse bekledik adam başı 40 liramızı verdik girdik içeri, fena da olmayan bir yer bulduk kendimize. hakkını yemeyelim içinde çok güzel, bakımlı kızlar gördüm. selülitten geçilmeyen ablalar, halk plajı gibi gören kekolar, çoluk çocuk da yok değil tabi. açık konuşayım beni rahatsız edecek düzeyde bir şey olmadı. ortadaki platformda fosforlu yeşil mayosuyla arda turan'ı gördüm galiba. öyle değilse de o saç şekli gözlük kombinasyonu bende otomatik o intibayı oluşturdu.

fiyatlar çok absürt. bir mojito 45 lira. ben hiç öyle tutumlu olalım bir mojito'ya da o kadar para verilir mi kafasında insan değilim ama durumun ne olursa olsun bu adam sikmektir. mojito dediğin en pahalı 20 lira olsun 25 lira olsun lan hadi 35 lira olsun maksimum da 45 lira nedir, alaçatı lan burası alt tarafı, türk toprağı burası, isviçre değil ki. bunun bu parayı verebilecek, ya da veremeyecek olmakla alakası yok. bill gates de olsan, sergey brin de olsan, warren buffett da olsan bu soygundur. barmenler fena değil, işi biliyorlar, diğer elemanlar ne akar ne kokar düzeyde.

bu arada top gear top tip: marrakech kafepi vs. beachler hepsi yan yana olduğu için biraz yüzme biliyorsanız tek giriş ücretiyle hepsinde takılabilirsiniz.

işte öyle bir yer.
  • bir daha sikseler gitmeyeceğim mekan!! kaba saba çalışanlara, pahalı fiyatlara, siktiriboktan dj e sahiptir.

çalışanları, özellikle kapıdakiler tam bir orospu çocuğu. bi gün gündüz gittim bi gün gece gittim. dj güzel şarkılar seçiyor fakat geçişleri falan çok kötü yapıyordu tempoyu hiç tutturamıyordu. seçtiği şarkıları youtubedan açsa sırayla dinletse çok daha iyi olurdu.

gözümün önünde olan başka bir olay ise; buralarda saat 17:00 dan sonra happy hour diye beach partyler başlar. millet kopuyo yani. önümde kız dansediyo elini kolunu sallıyo bi tane de garson bozması arkasından geçtiği için elindeki shotlardan birini düşürüo kızın kolu mu ne çarpıyo. nerdeyse kızı dövüyodu amk böyle it it davranışlar görmedim.

kapıda da eğer yanınızda kadın yoksa tinerci muamelesi görüyorsunuz. kesinlikle abartmıyorum. arabayla yanaşıyorsunuz adam bakıyo içeri kadın yoksa "sağdan devam edin çıkış orda hadi arkadaşım" gibi ters ters konuşuyor.

biz gittik erkenden şezlong bulalım diye bi baktık kapıda bekleyen 30 kişi. neymiş 10:30 da açılıyormuş bi kaç kişi bu ne böylee yaa diyerek bindi arabasına gitti. bize de ters davranan kapıdaki ibneye inat gittik otoparka park ettik arabayı orda bekleyen bi kız grubuna rica ettik kapıdan beraber geçelim mi diye kızlar da saolsunlar olur dedi.

sonra ne olsun amk girdik kapıdan, o sağdan gidin diyen lavuk geldi "siz 2 kişi gelmiştiniz" dedi, beraber girdiğimiz kız da biz taksiyle geldik geç kalmıştık arkadaşların yanına dedi biz hiç söylemeden hem de. yanlış anlaşılmasın da temiz yüzlü de çocuklarız amk. kız bunu dedi kapıdaki sikiklerden birisi "içeride eğer beraber takılıyoken görmezsem atarım sizi dedi" hassiktir amcığa bakar mısın lan?!! bunları diyen herifler de 3 de 1im kadar adamlar amk teke tek çıksak sikerim belalarını.

neyse içeri girdik kapıdakileri siktik bi güzel kazançlı çıkan biz olduk fazla da yiyip içip sıçmadık o gün.

denizi çok güzel şimdi, kumu falan dümdüz heralde buna güvenip böyle götü kalkık takılıyorlar. ama aynı koydaki başka beachlere gitmek daha mantıklı sonuçta deniz kum aynı.

yemek yemek istiyorsanız restoranı var ama servisler yavaş, şinitzeli çok baharatlı ve kuru, bi de içecekleri buzdolabını falan koymuolar dışardan getiriyolar yanında buzlu bardak veriolar.

sole&mare çeşme fiyatları ve hakkında özet

giriş: 40 tl (bir içecek dahil)
    otopark: 15 tl
    long island ice tea: 50 tl
    tekila shot: 25 tl

kapıdakiler: orospu çocuğu
    garsonlar: güler yüz sıfır
    barmenler: fena diil
    servis: kötü ve yavaş
    deniz: mükemmel (aya yorgi koyunun mükemmel yani yanlış anlaşılmasın)
    ortam: göze hitap eden insan sayısı kafe pi ye göre daha fazla sanki

aynı koyda başka yerlere gitmek daha mantıklı
  • giriş ücreti an itibariyle 20 milyon yeşil türk lirası olan, içeride içkilerin 15 milyon liradan başlayıp arttığı çeşme mekanı. çeşme merkezle arasında tepeler çöller olduğu için arabası olmayan kişilerin ulaşamadığı gözlenir. boylece bir nevi "arabasız alınmaz kardeşim" uygulamasi mevcut. bilinen tüm tikky meziyetlerini fazlasıyla barındıran boş kafalı güzel kalçalı kızlar elleri havada, serdar ortac şarkılarını viyana çocuk korosuna taş çıkartırcasına söylemektedir. tamam hani hakikaten bu kadar düzgün fizikli ve hoş izmir kızını bir arada goremezsiniz falan da zaten hepsi birbirinin kopyası şeklinde üçüncü sınıf gece klubü konsomatrislerine benzemeye çalışıyorlar. yahu bir tane de kıyafetiyle, hareketleriyle zarif bir görüntü sergileyen niye yok bu görmemiş zenginler ahırında anlamak mümkün değil.
  • yarrak kürek bi yer. bira söylersin 3 saat sonra falan gelir. gitmeye gerek yok. kafe pi nin plajı bile biraz daha içten. bikinili kız görmek istiyorsanız her yerde var zaten.

amacınız çeşmede ciks bir beach cluba gidip, iyi servis almak, keyfin dibine vurmak ve güzel bir denize girmek ise kafe pi bence uygun.

ha ben tercih eder miyim? tabi ki insansız bir koyda çadırımı kurup kimseyi siklemeden keyif yapmak çok daha işime gelir. sikeyim beach club'ı sole mare yi..
  • paranızla rezil olmak istiyorsanız gitmeniz gereken mekan. calısanları evrimini henüz tamamlayamamış goriller oldugu için size saçma sapan müdahalelerde bulunabiliyor. oturdugunuz yerden 'yaa buraya neden oturdunuz siz kalk ya kalk ben sizin yerinize sunları alıcam buraya' diyerek kaldırılabilirsiniz dikkatli olun. asıl ilginc olan sizin yetinize oturtulacak godoşların siz gorille tartışırken mal mal başınızda beklemesi. sanırım bu muameleyi hakeden müsteriler oldugu icin calisanlar bu kadar terbiyesiz.

(bkz: öyle saça böyle tarrak)

bu insanlar burda beter olsun diyerek çıktık biz, babylon var hemen yan tarafında. seker tadında garsonları, süper yemekleri ve cimlerin üstüne minderlerle yayılabilme keyfiyle.

'ben bu muameleyi hak ediyorum kardesim, para verip kendimi dövdürürüm bile, sana ne' diyenler buyursun gitsin. ben isletmeye de gidene de küfür ediyorum zaten, siz takılın.
  • örneklerle anlatasım bile gelmedi ama cidden her anlamda aşırı sevimsiz olan yer.
    fiyat-performans olayı da kötü ancak aya yorgi'deki en tatlı deniz, en rahat minderler burda. mekanda tanıdığın yoksa veya bir aylık maaşını bir gecede oraya bırakmıyorsan kıyıya köşeye iteliyorlar seni, altın zincirli abiler ve selfie çıbıklı ablalardan uzakta kalıyorsun mis.
    ama sevimsiz, bildiğin çirkin.
  • denizi güzeldir, ama çalışanları için müşteri velinimet değildir. tam aksine dünyanın en değersiz varlığıdır. kapıda bodyguard'lar belli bir yaşın üzerindeki insanları rezervasyon bahanesiyle içeri almazlar, sırada bekleyenlere çaktırmadan "durun siz gitmeyin, bunları bi postalayalım, sizi alacağız" şeklinde kaş göz yaparlar. yemek siparişleri önce farklı insanların beğenmeyip geri gönderdiği yemeklerden gelir. müşterilerinin büyük kısmı görgüsüzdür. izmir insanını aya yorgiden soğutmuş, istanbul zihniyetiyle kavrulmuş bir mekandır.

her şeye rağmen, aya yorgi koyu çeşmede denize girmek için en güzel seçeneklerden biridir, hatta belki de birincisidir. bu yüzden, tüm olumsuzluklara rağmen sole mare'ye gidilir. ortamdan şikayet edilir, ertesi gün babylon alaçatı'ya gidilir, feraha erilir..
  • kapısında bekleyen gorillerin arabamı (eski model fiat brava) ortamdaki az sayıdaki zeytin ağacının küçücük gölgesinin altına park etmeme müsaade etmediği, böyle bir şeye teşebbüs ettiğim anda toplu halde ayağa kalkarak elini kolunu sallayıp değişik sesler çıkarttığı yerdir. sanırsam o küçük gölgeler audi a6, volvo xc90 gibi cihazlar için özenle korunmakta, hatta turşusu kurulmaktadır. gorillerin gösterdiği yere gösterdiği şekilde park ettiniz diyelim. size tahsis edilen goril arabanızdan çıktığınız anda "park parası ver" diye peşinize takılmakta ve o kutlu mekana arabanızı park ettiğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlatırcasına sizden 10 tl talep etmektedir. içinizden "tamam ulan, zaten yarın tatil bitiyo, al 10 liranı, hatta akbil'imi de al" diye söylenirken, goril size çok önemli birşey keşfetmişçesice "bi dakkaaaa sizin rezervasyonunuz var mıydı?" diye hayatımda duyduğum en abuk sorulardan birini sorabilmektedir. bu sorudan sonra artık kızgınlık sadece içinizde değil dışınızdadır da. kendinizi engelleyemeyerek "denize girmek için rezervasyon mu yaptıracaktık kardeşim?" diye söylendiğinizde goriliniz "cuma ve cumartesi sadece rezervasyonlu misafirlerimiz girebilir" diyerek size haddinizi bildirmektedir. eğer aşağılanmaktan hoşlanıyorsanız gidilesi görülesi bir mekandır efendim. ben hoşlanmadığım için burası her aklıma geldiğinde en az 5 dakika küfür etmekten kendimi alamamaktayım.
  • benim gibi bi kaş aşığını ciddi ciddi kendinden tiksindiren, sokarım verdiğim paraya da lan diip 1 saat sonra otele döndüren gerzek mekan. otoparktan bara minderlerden iskeleye para harcicak mısın ona göre muamele edicem tarzı takılan onlarca çalışanının tepenizde dikilme tacizine maruz kaldığınız, iskelede yerimiz var buyrun demelerine rağmen ancak iskeleye ulaştığınızda rezervasyonlu olduğunu öğrendiğiniz biyer işte. yok kaliteymiş de bilmemneymiş. bildiğin iğrenç.

(bkz: keep away)