• ismi de ürünleri de güzel firma.
    isim koyarken dikkatli olmak gerek. bazı firmalar garabet gibi isim koyuyor ve çikolata almamızı bekliyorlar. (bkz: torku) hiç mi akıl vereni yok bu firmanın?
  • platon’un(eflatun), sokrates’in de dahil olduğu bazı filozofların görüştüğü ve aşk hakkındaki tartışmalarını/düşüncelerini söyledikleri ‘şölen’ üzerine yazdığı-yaşananları aktarma üzerine kurulu kitaptır.
    (bkz: platonik aşk) ayrıca öğrendiklerimden hakaretle yazıyorum, ‘platonik aşk’ kavramının aslında sokrates ve öğrencisi platon arasındaki tensel olmayan(ne kadar doğru tartışılır) bağlılık ve aşktan geldiği savunuluyor.
    yani aslında temelinde kısmen oğlancılık var sanırım... o dönemdeki sofistlerin ve filozofların da aynı şekilde eşcinsel olduğunu düşünürsek pek de ilgi çekici sayılmıyor aslında.
  • önce luppo sonra pia derken cayimin ustune bana enry girecek kadar lezzet hazzi yaşatmistir..

eti ve şölen gercekten kaliteli urunler yapıyorlar..
  • piyasadaki kulak kanatan uyduruk , iğrenç reklam cingıllarının arasinda , içi kıpır kıpır eden 'hayat sana şölen' reklamının müziği için buradan kendilerini tebrik ediyor kaynımgile selam söylüyorum.
  • yaşar holding'e ait almanya'da faaliyet gösteren sucuk markası.

sucukları çok güzel. almanya'dan halam hep getirir. pınar'ın sucukları ile benzer bir tadı var mı bilmem.
  • mert davran’ın, dmc etiketiyle yayınlanan tekli çalışması.

söz & müzik: onurr
    düzenleme: onurr

ecem gündoğdu imzalı klibi buradan izlemek mümkün.
  • benim için (bkz: yabancı marka sanılan türk firmaları) olan biscolata'yı üreten firma.

şimdi reklamlar,

dört beş ay önce bu markanın bir ürününü satın aldım. aldığım ürün ayıplı mal çıkınca bunu müşteri hizmetlerine mail atmak suretiyle bildirmiştim. parti no'su üretim tarihi vs. göndererek. eğer bu partide üretilen mallarda bir sıkıntı varsa bunu tespit etmeleri amaçlı. daha sonra aradılar teşekkür ettiler vs. üzerinden aylar geçti. telefonla beni tekrar aradılar ve ürünlerinden oluşan bir paket hediye etmek istediklerini ve adresimi istediklerini söylediler. sonuç gerek yoktu ama teşekkürler.

reklamlar bitti.
  • cinayetine sebep olmuş gıda fabrikası
  • artık kobi'lerin bile çalışanlarına özel sağlık sigortası sunduğu bir piyasada çalışanlarına özel sağlık sigortası sunmayan kurumsal firma.
  • çok kaliteli ürünlere sahip çikolata firması.

biscolata'nın şölen markasına ait olduğunu öğrendiğimde şok yaşamıştım. ben yabancı bir marka sanıyordum.

ikinci şoku da bugün yaşadım. reklamlarda sıklıkla duyduğumuz "ozmo" ürünleri de şölen'e aitmiş ya la. bizim çocuğa hiç ozmo almazdım, bir sefer deneyelim dedim aman allah'ım çikolatasına bayıldım resmen. üstelik ambalajı da kalite kokuyor, tüm şölen ürünlerin de olduğu gibi.

sevdiğim bütün abur cuburlar bu markaya ait. adamlar resmen markanın altında kendi adından daha çok duyulmuş marka oluşturmuşlar. kimse şölen'i bilmez ama biscolata ve ozmo'yu duymayan yoktur. ders olarak okutulması gereken pazarlama stratejisi herhalde.

şu anda araştırırken öğrendiğime göre luppo da bunlara aitmiş. vay anasını, gün geçtikçe beni şaşırtmaya devam edecekler herhalde. reklamları, ürünleri, tasarım ve ambalajlarıyla gerçekten kaliteli bir firma olduğunu gösteriyor zaten. her ürününe ayrı ayrı logo yapması da gerçekten hoş. örneğin biscolata ve ozmo'nun ayrı ayrı kendine has güzel ve minimal logoları var. bunlar detaylar belki ama bir markayı marka yapan detaylar.

ayrıca türkiye'nin en fazla çikolatalı ürün ihraç eden markasıymış.

en sevdiğim ürünleri: mood, pia, luppo, veni, starz, nirvana, boom bastic,
hesabın var mı? giriş yap