*

şükela:  tümü | bugün
 • bunu yapmamalıydılar. gerçekten rejime girmeye çalışıyordum, yaz ayları geliyor... ama hayır.

  halley taklidi* diye elime aldığım alelade bir şeyin bu kadar güzel çıkacağını düşünmemiştim*. ısırdığım andan itibaren benim için yüzyılın devrimi, halley'in bisküvilerini atıp yerine kek koymak oldu. izafiyet teorisi ne ki? nobel kurulunda olsam ödülü buna veririm. bir kere, yerken dağılmıyor. hele o yumuşaklığı...

  nutellaya tapan, uludağ limonata için methiyeler düzen sevgili dostum, bak bu satırları okuduğunu biliyorum. bunu tatmalısın. senden ricam olayı aceleye getirme. yavaşça ısır. çikolatadaki o çıtırlığı bi' hisset. öyle luppo dedik diye luppodanak bitirme. gerçi ben az sonra 3 tanesini üstüste koyup big luppo xxl yapacağım ama sen bu hayvanlığı yapma.

  valide içeriden bağırıyor, elimdeki luppolar için çok cazip teklifler sunuyor ama hayır. o çikolata nasıl böyle güzel olur allah'ım.hele o marshmallow*.

  *

  ayrıca (bkz: elin)
 • eti browni intense ile başa baş gidebilecek potansiyelde olup sözlük dolaylarında onun kadar ünlü olamamıştır. fakat birgün ilk üçe girebileceğine inandığım lezzet iksiridir.

  * *
 • az önce bakkalın tenha bir köşesinde görüp, merak edip aldığım ve tadına bayıldığım pia kek.

  framuazlı jöle, orta kalite bir çikolata ve iyi denebilecek kekin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş; bana hakkında entry girdirebilecek kadar iyi olduğunu düşündüğüm çukukeko...

  (bkz: şölen)
 • şölen'den müthiş lezzetli bir atıştırmalık. bir tarafı ince kek, ortası portakal jölesi, diğer tarafı çikolata kaplama. çocukluğumda yediğim bir şeyi hatırlattı, ratatoullie'daki ego gibi flashback yaşadım.

  bakkallarda, marketlerde ısrarla arayınız.
 • her canım çektiğinde hatırlamak için buraya yazıyorum: 10'lu luppo pia kek paketi 446 kcal. koşu bandında 2 saatten fazla neredeyse. beni durduruyor mu? maalesef hayır.
 • vıcık vıcık değil de hafif ekşimsili tatlı şeyleri sevenler için harika lezzet. limonlu cheesecake falan sevenlerdenseniz kaçırmayın derim ben.
 • frambuazlısına hayran kaldığım abur cubur.
 • lezzet şölenidir. böyle bir tat yoktur. incecik yumuşak bir keki çıtır çıtır bitter çikolata ile kaplamışlar, arasına da çeşit çeşit jölemsi marmelat doldurmuşlar. bunların totali bir adet biskrem boyutundadır. o frambuazlısı yok mu? ah beni benden almıştır. her markette bulunmamaktadır.
 • -arda turan mode on-

  adı luppo değilde luppinho olsaydı sözlükte tapılan bir diğer yiyecek olabilecek kapasiteye sahip mükemmel lezzet.

  -arda turan mode off-

  bonus: frambuazlısının hastasıyım.

  edit: lezzlet ne lan.
 • kızıma mümkün olduğunca çikolata, cips vs. ürünler yedirmemeye uğraşırken bir kere tatmam sonucunda hastası olduğum lezzet. çocuktan esirgeyip kendim hapır hupur yerken vicdan azabı çekmiyor değilim*. en kısa zamanda frambuazlısını denemem lazım