• şölen octavia. şölen firmasının -sanırsam- yeni bayramlık ürünü. pirinç patlaklı. bayram çukusuna konulan ve taze olmayabilen fındık fıstık döküntülerine tercih edilir bir dolgu. sadece çukulata ve pirinç patlağından ibaret reklamı da bu yüzden fena etkilemiyo insanı. kırmızı, kahverengi ve mavi janjanlı kağıtlarda ve aliminyumda da mevcut. gerçi satıcılar çukulatayı fındıklı, parlak kağıtları da öyle laf olsun diye sanıyolar. çukuların üzerinde de hiçbir bilgi yok. halbuki hinistan cevizli beyaz ve siyah dolgulu olmalarıyla farklılaşıyolar. siyah dolgulusu -kahverengi- ağır da beyaz dolgulu olanları mükemmel gerçekten. dilimde yara çıktı birbiri ardı sıra yemekten. (bkz: bayram sonrası beyanatlar)
  • hayatımda yediğim en güsel bayram çokonatası. içinde şahane bi sıvı var olamaz herhalde öyle bişi....şiddetle tavsiye..
  • salonda bir paketini görünce kalp spazmı geçirdiğim muhteşem çikolata. kremasına göre 3 çeşidi vardır; kırmızısı sütlü, sarısı fındıklı ve mavisi - ki en muhteşemi - hindistan cevizli.
  • yaptığım araştırmalara göre fındıklı kremasının yoğunluğu değişken olan çikolata. aynı paketten neden hem daha yoğun hem de daha sıvı kremalısı çıkar anlayamadım. (evet, oturup bunu düşündüm.)
  • bayramlik degilde 40g'lik versiyonunu yemekte oldugum, nestle crunch'tan cok daha iyi buldugum cikolata.
  • bayram alışverişi bahanesiyle yarım kilo aldım misafirlere dağıtmak için, kendime de 1 kilogramlık paket yaptırdım, hesap edin ne kadar dehşet olduğunu.

bir de yıllardır merakla bekliyordum ne zaman ülker bunun sahtesini yapacak diye. bu sene farkettim ki çakması da çıkmış meydana. içi balçık gibi mübareğin. paket filan aynı. klasik ülker klonu.
  • şölenin kendini aştığı bayram çikolatası. koniye benzer şekilli ama ucu oval. çikolatayı ağzına atar atmaz dilinle ezebiliosun. içindeki daha akışkan kıvamdaki kısım ise olayı tamamen bitiriyo.
  • para çokomel eğrisinin en tepesindeki çikolata. çok güzel lan.
  • her çeşidini yerken şölen yaşatan ve benzerlerinin asla tadına yaklaşamadığı çikolatadır :)

bitter olanı da artık marketlerde bulunabilmekte...
  • harika çikolatası ve tadı dengeleyen pirinç patlaklarıyla mükemmel lezzeti yakalamış fantastik yiyecek.
hesabın var mı? giriş yap