şükela:  tümü | bugün
 • solgar'in bol odullu multivitamini. gunluk yakviye olarak oldukca yeterli. spor yapilirken alinmasi ise sidettle onerilir.
 • içinde yok yok bir besin takviyesidir. özellikle bahar aylarında doğal kalkan görevi görür, alındıktan 2-3 saat sonra adamı ayağa diker ister nezle ol ister uykusuz.

  her tablette
  bakır 0,75 mg
  betain hcl 12,5 mg
  biotin 50 mcg
  boron (aminoasit şelat, glisinat) 0,5 mg
  çinko 7,5 mg
  demir (bisglisinat) 5 mg
  doğal beta karoten 6 mg
  karotenoid karışımı 114,5 mcg
  (alfa karoten, lutein, zeaksantin, kriptoksantin)
  folik asit 200 mcg
  inositol 50 mg
  iyot (potasyum iyodür) 75 mcg
  kalsiyum (askorbat şelatı, karbonat) 32,5 mg
  kolin (bitartarat) 20,5 mg
  krom (nikotino glisinat aminoasit şelatı) 12,5 mcg
  magnezyum 15 mg
  manganez 1 mg
  molibden (glisinat) 25 mcg
  pantotenik asit (d-ca pantotenat) 50 mg
  potasyum 5 mg
  selenyum (l-selenometiyonin) 12,5 mcg
  b1 vitamini (tiamin mononitrat) 50 mg
  b2 vitamini (riboflavin) 50 mg
  b3 vitamini (niasin) 50 mg
  b6 vitamini (pridoksin hcl) 12,5 mg
  b12 vitamini (kobalamin) 50 mcg
  c vitamini (l-askorbik asit) 150 mg
  d vitamini (kolekalsiferol) 5 mcg
  e vitamini (d-alfa tokoferil süksinat) 100 iu
  doğal gıda / bitki tozu bazı 130 mg
  izole soya proteini ym
  pridoksal-5-fosfat 10 mg
  l-glutatyon 2,5 mg
  l-ornitin hcl 3 mg
  soya lesitini 10 mg
  taurin 2,5 mg
 • sapsarı ve acayip bir kokuyla işemenizin sebebi.
 • cumartesi ya da pazar günleri çok aksi durumlar olmadığı zamanlarda bir arkadaşıma poker oynamaya gidiyorum. başkalarının evinde sigara içmekten rahatsız oluyorum çünkü evin benim içtiğim sigara yüzünden kokmasını istemiyorum. işte bu yüzden balkona çıkıp oyuna orada devam etmeyi teklif ettim. hava soğuktu ama yağmur yağmayacağı her halinden belli olduğundan, lazım olan ne varsa yanımıza alarak balkona çıkıp sigaramızı tüttüre tüttüre sıkılana kadar oynadık. özellikle ayaklarım çok üşüdü. hasta olacağımı düşünememiştim elbette. iki gün sonra dilimde ve üst dudağımın iç kısmında aftlar baş gösterdi ve sayıları ikiydi. verdikleri acıyı zaten bilen bilir ki beşe çıktıklarında yemek yiyemez olmuştum. normal olarak, direncim de gittikçe kırılıyordu. aklıma daha önce de kullandığım solgar geldi. biraz araştırıp vm 2000 konusunda karar kıldım, eczaneyi arayıp siparişi verdim. ertesi sabah saat dokuzda elimdeydi bu sevgili solgar.

  aft çıkışlarından bir hafta sonra bu işkence daha giriş safhasındayken yine aynı şekilde fakat başka bir sebepten soğuğa maruz kaldım. bu da hastalığın çok daha kötüye gideceğinin göstergesiydi. bir sonraki sabah uyandığımda, boğazımda hissettiğim ağrı ve korkunç halsizlik müjdeyi verdi. zar zor kahvaltıda iki lokma tıkıştırıp vm 2000'e sarıldım. antibiyotik, ağrı kesici veya herhangi diğer ilaçları kullanmamaya özen gösterdiğim için ölümün kıyısına gelene kadar da bu tavrımda ısrar ederim.

  uzun lafın kısası; yaklaşık üç haftadır hastayım ve hiç günümü berbat edecek kadar kötü bir duruma düşmedim ya da kolumu kaldıramaz hale gelmedim. kahvaltıdan ve akşam yemeklerinden sonra birer tane alıyorum kendisini. bu süreçte ölmemi engelleyen; bu arkadaşımız, canımız, ciğerimiz, kara gün dostumuz, solgar vm 2000 sanırım.
 • bu kışı hastalıksız atlatacaz herhalde derken ilk kullandığım haptan sonra beni yatağa düşüren fitamin hapı. bir de çişi bu kadar sarartan başka bir vitamin hapı görmedim ben ağa. taşı sararttı mnskm.
 • haziran 2011 basımlı eczanelere bırakılan bilgilendirme kitapçığında hakkında şunlar yazılmıştır:

  "vm2000
  en gelişmiş multivitamin-mineral, protein, bitkisel karışım

  günümüzün modern dünyası bizi, fiziksel ve ruhsal stres, kirlenme, uzun çalışma saatleri, düzenli egzersiz yapamama ve düzensiz beslenme gibi etkenlerin domine ettiği bir hayat tarzı sürmeye mecbur bırakıyor. çoğumuz bu günlük koşuşturmada, normal besin standartlarının üstünde bir besinsel katkıya ihtiyaç duyuyoruz. solgar'ın vm 2000'i üretmiş olmasının sebebi de budur. içinde bütün vitaminleri, mineralleri gerekli oranlarda bulunduran; ayrıca aminoasit/protein ve antioksidan bitki (herb) karışımları içeren tam bir besin kaynağıdır. bu geliştirilmiş besin formülü bize günlük olarak optimum dozda antioksidanlar, esansiyel vitaminler ve yüksek emilime sahip aminoasitlere bağlı mineraller sağlar. günde bir kullanılabileceği gibi ihtiyaç duyulan durumlarda sabah-öğlen olmak üzere günde iki tablet de alınabilir. formula vm 2000, 21. yüzyıl için hazırlanıp bugünkü yaşam tarzımız için gerekli olan ilk ve tek besinsel takviyedir. yüksek potansiyelli multivitamin + multimineral + aminoasit/protein karışımı + antioksidan etkili bitkisel karışımı içerir. vm 2000, 2003 yılında "en iyi besin takviyesi" ödülünü almıştır.
  kullanım önerisi: günde 1-2 tablet, tercihen yemeklerden sonra."
 • ingilizcesinde günde 2, türkçesinde günde 1 kullanın yazan vitamin. gevur'un vücut daha dayanıksız daha fazla vitamin lazım tabi.
 • uzun süre kullanıp birden bıraktığınızda yataklara düşüren, takat bırakmayan solgar vitamini. vücut alışıyor tabii hazır kuvvete.
 • sadece vitamin-mineral takviyesi değildir. aynı zamanda amino asitler ve bitki özleri de içerir. tek kapsülü günlük mikrobesin ihtiyacınızın tamamını karşılar. dikkatli kullanmakta fayda vardır, geceleri kullanılması uykunuzu kaçırabilir. iki ay gibi orta vadeli bir kullanımda vücudunuzun vitamine doydugunu hissedersiniz. pharmaton ile kıyaslanması abestir, zira pharmaton bir mikrobesin takviyesinden ziyade ginseng takviyesidir ve gücünü içeriğindeki patentli yüksek kalitedeki ginsengden alırken vm 2000 bu etkiyi yüksek kaliteli formlardan edindiği vitamin-mineraller aracılığı ile sağlamaktadır.