şükela:  tümü | bugün
  • eğitimsiz ve kompleksli bir insandır..
  • çift çizgili geçilmez işareti olan yollarda solumuzda arsızca beliren bazı şöför müsvettelerinin hakkımızda söyledikleri laftır. şeref duyarım

edit : hiç bana sordun mu, hayatımla oynarken .. hiç bana sordun mu canavarlık yaparken
  • misal ben. mudanyadan bursaya geri dönerken gönül isterki çift şeritli tek yönlü yolda basa basa gidilsin ama sabit radar olduğundan bu zevki yaşamak için sabredip çevirme geçilene kadar 90 km/s hızla gitmek gereklidir. o da ne, yan taraftan heycan arayan bir genç yavaş yavaş sollamak istemektedir. şeytan dürter ve gaza hafif dokunulur ta ki 100km/s hıza kadar. bu sırada gaz yapan genç ise sinyal vermeden sollama yapmaya hızını arttırıp devam etmektedir. çevirmede ise olayın en zevkli kısmı vardır: durdurulan araç sürücüsüne sırıtarak selam verip yola devam edilir.
  • "şerefsiz" kelimesinin hak ettiği hakaret ve küfürlerden sadece bir tanesi olduğu şoförlerdir bunlar. güvenli yollarda (duble yol gibi) bu hareketi yapanlar o kadar hakareti hak etmez belki ama gidiş-geliş yolda yapanlar tam dayaklıktır... belki benim bahtsızlığım en az 20 kez karşılaşmışımdır bu tip şoförlerle...en az 4-5 tanesinde de 1-2 saniye ile kurtarmışımdır kendimi karşıdan gelen araca çarpmaktan...misal karşıdan bir araç gelmektedir ama sizin sollayabileceğiniz kadar uzaktadır... sol sinyali verip sol şeride geçip gaza basarsınız... ama ne olur? geçmeye çalıştığınız araçla yanyana gidersiniz... ulan arabam mı gitmiyo diye süphelenirsiniz fakat hız ibresi bariz şekilde sağa doğru gitmektedir... "haa yine kompleksli, mal hıyar bi elemana denk geldik" diye düşünülür...
    bu sürücülerin yaptığı afedersiniz ibneliğe aynı ibnelikle karşılık veririm... eğer karşıdan gelen araç hala yeterince uzaktaysa, geçmeye çalıştığım kompleksli sürücüyü arabamın limitlerini zorlayarak (vites küçültüp devir kesiciye girene kadar gaza yüklenmek genelde işe yarar) geçtikten sonra şöyle sağlam bir frenle hızımı düşürürüm aniden... tabii arkadaki kudurmuştur artık... çarpamaz size... sonuçta arkadan çarpmada suçlu o olucak... hayvan gibi korna çalıp selektör yapar en fazla... siz hızınızı iyice düşürdükten sonra o sizi sollamaya çalışıcaktır... artık sıra sizde... istediğiniz gibi oynayabilirsiniz onunla... hatta o sizi sollamaya çalışırken gaza basıp geçmesini engellemek yetmezse, o sizi geçemeyeceğini anlayıp frene basıp arkanıza geçmek isteyince siz de frene basabilirsiniz... sik gibi kalır sol şeritte... artık herşey mübahtır... o sizin hayatınızı tehlikeye atmıştır sonuçta...

efendim bir de bu tiplerin kavga çıkarmak isteyen versiyonları vardır... siz ona yaptığı hareketin aynısıyla karşılık verince yediremez bunu kendisine... sağ sinyalini yakar kenara çek de dalalım birbirimize diye... aslında beklenmeyecek bir harekettir bu... altında 1 tonluk metal yığını varken kendine güvenip sizin hayatınızı teklikeye atabilecek bir tipin arabasından inip de kavga etmek istemesi şaşılacak bir harekettir... ama arabanın içine bakınca anlarsınız ki arabasında 2 den fazla kişi vardır...

yapma arkadaşım... biri seni sollarken basma şu lanet arabanın gazına...tamam belki senin araban daha güçlü yada sen öyle zannediyorsun...ama bu sana kimsenin hayatına kast etme hakkı vermez... hatta bırak gaza basmayı, eğer geçmekte zorlanıcaksa frene basıp yavaşla...
  • (bkz: bu benim be)
  • bunun bir de "kadın sürücü tarafından sollanacağını anlayınca gaza basan şerefsiz şoför" versiyonu var. gördüm, tecrübe ettim, arkasından küfrettim...

(bkz: trafikte maganda terörü)
  • muhtemelen ölsünlerde ders olsun şerefsizlere diye düşünmektedir.
  • 2011 yılında sollanmayı hala hayatla alakalı bir başarısızlık sanan eşşektir.
  • sollanırken gaza basma işini duble yolda veya otobanda yapıyorsa normal şartlar altında "şerefsiz" tanımına uymaz genelde...

şehirler arası iki şeritli dar yolda kör bir sağa dönüş yaklaşırken 70 km/s'ten 110 km/s'e çıkarak yapıyorsa o "şerefsiz" lafını okkalısından hakeder bence. alnına yazdırsa yeridir.