şükela:  tümü | bugün
 • heroes of might and magic 3'deki kanımca en güçlü hero. oyundaki en iyi 4. seviye büyülerden birisi olan chain lightning'e sahip olması hatta bunda uzman olması nedeniyle her seviye atladığında büyünün verdiği hasarın artması oldukça iyi bir özellik. bunun dışında savaşma gücü birazcık zayıf ama artifact merchants sayesinde armor of the damned toplanabilirse neredeyse yenilmez hale geliyor. kendisi cindir.
 • homm3'un en guclu herolarindan biri. kicindan chain lightning atar. hele bi de air magic skili denk gelirse daha oyunun baslarinda dusmana sikinti verilir.
 • arkadaşın dezavantajı varsa o da az yürümesidir bence, ama sorun değildir çünkü kendisi büyü yoluyla bunu telafi eder, (bkz: dimension door).
  çok hızlı gelişir, bir de titanların atıcı olması cidden önemli bir faktördür
 • ismi solmyr ibn wali baraddır. (homm4'ün order campaign'inin 5'inci haritasında, mektubun sonunda yazar)

  crack hack'ten sonra en kıdemli homm herosudur. (crack homm1'den beri var)
 • heroes 3'ün en güçlü herosu değil en karizmatik herosudur. resminin arkasında çakan şimşekleri görmek bile onu seçmek için tercih sebebidir. chain lighting sayesinde oyun başlarında avantajlı başlar.diğer herolar magic arrow atmaya uğraşırken siz chain lighting ile ortalığı dağıtmaya başlayabilirsiniz.
 • kendisi çok güçlü ve onu hapsedildiği şişeden kurtaran gavin magnus a sonsuza kadar hizmet etmekle yükümlü bir cin herodur. basic wisdom ve basic sorcery ile başlar. sorcery skill sayesinde zaten specialty si olan chain lightning i her level atladığında daha hayvani vurur. büyük gruplara ayrılmış ordular karşısında birer birer dökülür. yalnız ordu 1-2 gruptan oluşuyorsa büyü, beş gruba etki ettiği için kendi adamlarına da çarparak solmyr i biraz zor durumda bırakabilir.secondary skill olarak intelligence ve air magic gibi skillerde ustalaşırsa mütemadiyen önüne geçeni ezer. kendisinin aynı kulvardaki rakibi ise deemer isimli minotaur herodur
 • yararlılığı thant ile karşılaştırılan kahramandır*. ikisi farklı kulvarlarda olmalarına rağmen benim tercihim her zaman -mümkünse- solmyr den yana olmuştur. bunun en önemli sebebi de thant ırka özel bir** kahraman iken solmyr ın her ırk tarafından kullanılabilir oluşudur.
 • sanılanın aksine orta-uzun vadeli oyunlar için* biçilmiş kaftan olan hero. ilk turlarda çevredeki neutral karakterleri çiling çulong* yok etmenize ve ekonomik olarak hızlı bir şekilde güçlenmenize olanak sağlar.

  bunun dışında az yürümesine değinilmiş ki büyük bir dezavantaj değildir, dimension door varken, path-finder skill hali hazırda geliştirilebiliyorken, wisdomların kadim herosunu es geçmek büyük hatadır, kendisini sevmeyen ölsündür.*** ayrıca bıyığına yandığım karizmatik hero sir mullich çok yürüyo da noluyo allasen?
 • ilacı rampart ya da dungeon kaleleri olan hero.
  neden mi?
  (bkz: black dragon) vee
  (bkz: gold dragon)

hesabın var mı? giriş yap