şükela:  tümü | bugün
 • 25 mayıs 2018’de vizyona girecek star wars filmi.
 • darth vader da tüm ihtişamıyla filmde yer alacakmış.... rogue one'daki gibi 5 dakikalık bir şey olur muhtemelen.
 • saglam bir kadrosu olan yeni star wars spin-off'u.
  emilia clarke, woody harrelson, donald glover, paul bettany var oglu var.

  tabi filmin gösterime girmesine bir 7 ay kalmisken bu kadar az entry girilmesi de enteresan. bir rogue one etkisi yaratmayabilir.
 • han solo'nun gençlik döneminin anlatılacağı spin-off star wars filminin resmi adı. eskiden filmin adını duyurmak için gazete ilan vermek, efendime söyleyeyim en azından bir poster bastırmak gerekirdi. şimdi instagram'dan yönetmenin göründüğü bir video ile kolaylıkla halledilebiliyor, teknoloji sinema endüstrisini taşıyor her anlamda...

  (bkz: #70955507) şurada yürüttüğüm tahminlerden ilki tuttu ki çok da efor gerektirmeyen bir tahmindi. adamlar verilebilecek en düz ismi vermişler. hoş rogue one'da da böyleydi (ekibin/mekiğin adı). burada da adamın soyadı. zaten ne diyeceklerdi, "han solo'nun çilesi ve kadim şahin milenyum" mu diyeceklerdi? risksiz isim bulmuşlar.

  yukarıdaki entryde yönetmen ron howard'ın instagram'da paylaştığı fotoğrafları buraya taşımıştım, girin bir bakın, güzel fotoğraflar, heyecanlandırıcı fotoğraflar.

  neyse konumuza dönelim, önceki entrymde bu filmin çok kadar gereksiz olduğunu ama galaksinin ilk dönemleriyle kesiştiği için güzel şeyler de çıkabileceğini söylemiştim. son gelen bilgilere göre, filmde kısa bir süre de olsa darth vader'ı görecekmişiz. kashyyyk savaşı'nda esir alınan köle wookielerle birlikte görünecekmiş lordumuz. 5-10 saniye olur en fazla dense de chewbacca ile belki bağlarlar, darth vader - han solo çekişmesinin ilk adımını da belirtmiş olurlar. darth vader'ın görünmesinin bir diğer mühim yanı da erken dönemlerindeki darth vader'ı revenge of the sith haricinde hiç görmemiş olmamız. heyecan verici gerçekten. ama filmi darth vader için izlerseniz üzülürsünüz, dediğim gibi 5-10 saniye.

  ben bu filmi genç imparatorluk için izleyeceğim, han soloymuş, millenium falconmuş, lando calrissianmış falan hiç umrumda değil. sıradan bir kaçakçıdan tek farkı, kaçakçılığı uzayda yapması olan bir adama dilenecek değilim, kimse kusura bakmasın.

  bundan bir sonraki spin-off'un kenobi olması dileğiyle kapatacaktım bu entryi ama bu mallar gidip bir diğer overrated star wars karakteri boba fett filmi yaparlar kesin.
 • hakkında şöyle uçuk bir iddia ortaya atılmış.
  söylenene göre; ron howard, yönetmenlik koltuğunu devralmasının ardından filmi baştan sonra tekrar çekmiş. filmin maliyeti neredeyse ikiye katlanmış.

  disney'in böyle tentpole filmlerini $200m civarı bir bütçeyle çektiğini düşünürsek $350-$400m arası bir şey yapıyor...
  (bkz: oha)

  he, bu disney'e koymaz tabii. adamların pirates of the caribbean filmlerini $400m'a çektiği olmuş.
 • umarım gişede patlamaz ama artan bütçesi nedeniyle kar da edemez. disney ve lucasfilm (özellikle kathleen kennedy) önceki yönetmenleri kovup filmi baştan çektiklerine pişman olsun yeter.
 • reddit'te çıkan bir habere göre gösterime girmesine 4 ay kala tekrar çekimlere girmiş olan film.

  post prodüksiyon ne zaman yapılacak, onca görsel efekt 4 ay içinde nasıl kotarılacak, film gösterime nasıl yetiştirilecek belli değil. trailerı geçtim daha ortada teaser bile yok.
 • ilk teaser'ı düşen film. fragman bu akşam.

  https://www.youtube.com/watch?v=9szts88zy4o
 • filmin tonu -45 saniyede ne kadar anlaşılırsa artık- gayet iyi görünüyor. imparatorluğun köhne ve eski görüntüsü filme gayet güzel yansıtılmış. (biliyorsunuz bu imparatorluk, bütün galaktik kredileri death star için harcamış, tüm galaksiyi bir tür fakr u zaruret sarmıştı.)

  daha önce de söylemiştim, han solo'ymuş, lando calrissian'mış, bunlar benim için hiç mühim değil. ben galaktik imparatorluğun daha önce pek de şahit olamadığımız, beyaz perdede hiç görmediğimiz erken dönemlerini merak ediyorum, bu filmi de sırf bunun için bekliyorum.

  millenium falcon'un görmeye alıştığımız eski ve hurdaya dönmüş hali yerine bembeyaz duvar kaplamalarını görmek ilginç oldu. bakalım, bu filmin içinden çok şey çıkacağını sanmıyorum ama en azından canon'da boş kalan yerleri doldurmak için birtakım hamleler yapmışlardır.

  dipnot: filmde darth vader 5-10 saniye görülecek.
 • star wars twitter hesabının verdiği bilgiye göre yarın trailer'ı da yayınlanacakmış. imparatorluğun eskiden nasıl işlediğini daha iyi kavrayabileceğimiz bir film olacak gibi duruyor. tabi eski imparatorluk varsa gözler darth vader'ı aramıyor değil. ancak şimdilik cast'da darth vader gözükmüyor. yarınki trailer'ı bekleyeceğiz.
  edit: son trailer’da da vader reyiz gözükmedi.
hesabın var mı? giriş yap