şükela:  tümü | bugün
 • robert e howard'in conan'dan sonra en karizmatik karakteri (kull'dan daha iyi benimce) . uzun boylu ve sacli, karizmatik bir genc bu . sakin, fazla konu$mayan biri. yuz hatlari ince ve keskin. gay degilim. neyse. 1600'lu yillarda, avrupa ve daha cok afrika'da geciyor maceralari . temelde yaptigi i$ gezginlik ve bu gezginlik sirasinda kar$ila$tigi deh$et verici ve esrarengiz olaylari cozmek. martin mystere'nin biraz daha dogaustulusu, conan'in daha az fantastiklisi diyeyim ben size. vampiri de var icinde, cocuk ya$ta katili de var, hafifi buyucusu de var. ogrendigime gore kane aslinda howard'in yarattigi ilk karakterlerdenmi$ fakat conan'in vesairenin daha sonra cok daha populerle$mesinden sonra arkaplanda kalmi$ . turkiye'deki buyuk boy conan serilerinin icine ara sira serpi$tirirlerdi bu abinin oykulerini ve pin-up'larini, biz de o $ekilde okuma, bu $ekilde gorme firsati bulabilmi$tik .
 • kötülüğe, özellikle de şeytana karşı savaşan kutsal savaşçıdır. her türlü iblisle, vampirle savaşırken gücünü imanından alır. bu anlamda hıristiyan imgeleri gözümüze gözümüze sokar. bir elinde kılıcı bir elinde tek kurşun atan tabancası, uzun saçları ve peleriniyle karanlıkların korkulu rüyası olmaya tanrı önünde yemin etmiş inançlı biridir kane.
 • püritandır. simsiyah, sade bir kıyafet giyer, siyah pelerin ve siyah, tüysüz şapka takar. uzun meçini ustalıkla kullanır. belinde her zaman iki tane piştov vardır. bazen de omzuna alaybozan tüfeğini asar.
 • amerika da kasım 2009 tarihinde gösterime girmiş olan, başrolde rome dizisinden ve resident evil filminden tanıdığımız james purefoy olan, ayrıca pirates of the caribbean dan hatırlayabileceğimiz mackenzie crook ve clash of the titans dan hatırlayabileceğimiz pete postlethwaite in içinde bulunduğu, biraz van helsing andıran karanlık ve bol aksiyon içeren fantastik film. bu tarz filmleri sevenlerin arşivinde mutlaka bulunması gerekir. imdb notu 6,5.
 • seyredilmesi izleyene çok fazla bir artı katmayacak filmdir. aksiyon filmi olup da bu kadar sade kalmayı başaran pek fazla yapıt yok piyasada, aktör bile filmi kurtaramamış.
 • harbi rezil film, evde bile izlemeye değmez.
  filmin başlarında camdan atlayan solomon kane'in macerayı seven adam'a selam çaktığı da gözlerden kaçmadı.
 • izledigim en kotu filmler listesine girebilecek kalitede bir film kendileri, toplam izleme suresi tahminen 5-10 dakika arasi. 5 dakika eger hemen kaparsaniz, 10 dakika ise fast forward kullanarak izlerseniz.
 • başrolünü gökhan gönül oynamaktadır.

  http://moviesmedia.ign.com/…foy-rome_1191260951.jpg

  (bkz: james purefoy)
  (bkz: gökhan gönül)
 • sırf rachel hurd-wood'u görebilmek için izlenebilecek bir film. onun dışında doğru düzgün ne bir aksiyon ne bir olay var.
 • --- spoiler ---
  saçma sapan bir film. içine bol bol din ve ''god help us'', ''god breating us'', ''god protect me'' gibisinden laflar geçer.. ama o kadar saçma bir seneryo ile yazılmıştır ki adam kilisede o kadar dua ettiği tanrısına gider yapar...

  en sonda da koymuşlar 3d bir yaratığı esas adam, malkoçoğlunun 6 göbek uzaktan kuzeni esas kızı kurtarır ve büyücüye head shot koyarak filmi sonlandırır.

  ee hacı arkandaki ifrit tarzı yaratığın critical damagelerini hangi ara dodge ettin demezler mi adama... derler hangi ara edipte o silahı alıp 20 metreden head koydun bilemiyoruz ama buradan yönetmen arkadaşı ve senaristi kutluyoruz nasıl sığ bir vizyona sahiplerse artık... bir de imdb'den 6,5 almış sanırım katoliklerin; ağır din empozesi filmde hoşa gitmiş olacak ki başmışlar +rep'leri basmışlar +rep'leri... bari çarmıha gerilme sahnesinden sonra o kılıçları seri şekilde dual handed şekilde kullanmasaydın be hacı bizim aslan pençesi yaptıran cüneyt abi bile daha gerçekçi bunun yanında, en azından..

  tabi omuza alabildiğine kılıç darbesi yiyip üstüne tricepsi kesecek şekilde yaralan ondan sonra gel obi-wan gibi çift kılıçla dövüşmeye devam et yek yea hangi ara heal attın koç demezler mi adama... hayır film tagine fanstastik yerine bombastik yazmaları gerekirmiş sınıf belirtme açısından...

  --- spoiler ---