şükela:  tümü | bugün
  • brezilya'da uretilen bir lens markasi. yogun ara$tirmalarima gore en "ben lensim" diye bagirmayan ve goz renginize gore ce$it sunan markalardan biri.

renkli lensleri uce ayriliyor:
    1) hidrocharme serisi: bu lenslerin cevresinde bir halka var. mesela $ooyle. biraz oyuncak bebek gozu gibi oluyor. ama "mel" adini verdikleri boyle cok acik ela gibi, ye$il-gri gibi olan lens tonunda guzel duruyor bence.

2) hidrocor serisi: bunlar yapi olarak hidrocharmlarin aynisi, fakat o yuvarlak hare bunda yok. genel olarak daha dogal durdugunu du$unuyorum. ayni rengin haresizi $oyle.

3) bir de cok koyu gozlu arkada$lar icin gozun rengini iyice acan opak lens serisi var. adi natural colors. asyalisiniz ve gozunuz siyahsa hicbir lensin yapamadigini yapip mavi gozlu birine donu$turuyor sizi. ama bu kadar renk acan her objede olacagi gibi yapay. hani bakip "aha bu lens" dedigimiz gozler olur ya, onlara denk geliyorlar. ornek.
  • hidrocor serisinin grafite rengini kullaniyorum birkac aydir. normalde renkli lens takan insana "gozlerin lens mi?" diye sormak hasil olur ya. ben ise "bak lens taktim!! bak lensime bak!" diye lens taktigimi insanlara anlatmaya cali$iyorum zira genel tepki "yok artik! boyle lens olmaz! e senin gozun ne renk ki zaten?" $eklinde. cok ama cok dikkatli bakarsaniz lens oldugunu anliyorsunuz tabi, ama hidrocor serisi icin konu$uyorum, acik kahverengi/ela gozluler icin konu$uyorum; burnunuzu burnunuza dayamayan bir insan lens oldugunu anlayamaz. ahan da oyle bir icat.
  • gold serisi ile 3 aylık kullanım ömrüne uygun bir fiyat biçmiş lens markası. uv korumalı ve kenarları inceltilmiş olması rahat olmasına delalet gibi görünmekte.
  • kullandığım en konforlu lens. bir kere gözde yok gibi. hiç bir rahatsız edici his yok, üstelik çok doğal.
    hidrocor mel görülebilecek en doğal yeşil yansımalı eladır bu arada.
  • türkiyede satılmayan lens markası oldukça doğal duruyo keşke bulabilsem internet üzerinden sipariş vererek satın alınabiliyor.uzun zamandır aradığım lens markası
  • çok övülünce aylık olanının quartzo renginden bir adet edindiğim lens markası. tabii açık bir renk olduğundan mütevellit büyük umutlar bağlamamıştım ama goradaki komutan logar'a benzeyeceğimi de düşünmemiştim. bunu takıp insan içine çıkmak imkansız. bu başarısız deneme sonrası uslanmayarak mel rengine göz koydum. bunun daha doğal olacağını düşünüyorum. en azından insanların gözüne bakabilirim
  • denemek istediğim ama büyük optik mağazalarında ve güvenilir internet sitelerinde olmadığı için hakkında araştırma yapma gereği duyduğum ve araştırmalarım sonucunda ce belgesi ve fda onayı olmadığı için adam akıllı düzgün iş yapan hiçbir yerin satmadığını öğrendiğim lens.
    dikkatlı olmak lazım göz lan bu.
  • çok kalın yapısıyla gözde en fazla 2-3 saat durabilen daha sonrasında şiddetli bir batma yapan lens markasıdır.
  • gerçekten çok doğal duran lens. özellikle hidrcharme grafite. gerçekten mükemmel. lens olduğu anlaşılmıyor bile. isteyenler lensoptik.com dan ulaşabilir. örneklerine bakmak isteyen de bana ulaşsın :)
  • ela yeşil arası bir göze solflex natural color mel rengini aldım..

kendisi söyle bir renk

bu renk almaktaki amacım göz rengimi bı tık daha yeşil göstermekti ama taktığımda gördüm ki haresine kadar aynı esas göz rengimle, öyle ki birine taktım birine takmadim annem farketmedi bile..hatta benim göz rengimin içinde de haresi olduğu için daha bile güzel duruyor :/

yine de çok doğal kesinlikle..
    misal bu renk gözü açık kahve olan birini çok doğal şekilde ela yapabilir..

ilk defa lens kullandığım için rahatlık konusunda yapacağım yorum ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama ilk olmasına rağmen hiç bir rahatsızlık yok şu an..

kesinlikle tavsiye ederim yalnızca çok yakından bakanlar dışında farkedilmesi zor..

ben çok sevdim ama keşke optikcinin de dediği gibi quartzo rengini alsaymisim maviş maviş :))

sanırım alırım ya bu çok güzel çünkü ^^