şükela:  tümü | bugün
 • brezilya'da uretilen bir lens markasi. yogun ara$tirmalarima gore en "ben lensim" diye bagirmayan ve goz renginize gore ce$it sunan markalardan biri.

  renkli lensleri uce ayriliyor:
  1) hidrocharme serisi: bu lenslerin cevresinde bir halka var. mesela $ooyle. biraz oyuncak bebek gozu gibi oluyor. ama "mel" adini verdikleri boyle cok acik ela gibi, ye$il-gri gibi olan lens tonunda guzel duruyor bence.

  2) hidrocor serisi: bunlar yapi olarak hidrocharmlarin aynisi, fakat o yuvarlak hare bunda yok. genel olarak daha dogal durdugunu du$unuyorum. ayni rengin haresizi $oyle.

  3) bir de cok koyu gozlu arkada$lar icin gozun rengini iyice acan opak lens serisi var. adi natural colors. asyalisiniz ve gozunuz siyahsa hicbir lensin yapamadigini yapip mavi gozlu birine donu$turuyor sizi. ama bu kadar renk acan her objede olacagi gibi yapay. hani bakip "aha bu lens" dedigimiz gozler olur ya, onlara denk geliyorlar. ornek.
 • hidrocor serisinin grafite rengini kullaniyorum birkac aydir. normalde renkli lens takan insana "gozlerin lens mi?" diye sormak hasil olur ya. ben ise "bak lens taktim!! bak lensime bak!" diye lens taktigimi insanlara anlatmaya cali$iyorum zira genel tepki "yok artik! boyle lens olmaz! e senin gozun ne renk ki zaten?" $eklinde. cok ama cok dikkatli bakarsaniz lens oldugunu anliyorsunuz tabi, ama hidrocor serisi icin konu$uyorum, acik kahverengi/ela gozluler icin konu$uyorum; burnunuzu burnunuza dayamayan bir insan lens oldugunu anlayamaz. ahan da oyle bir icat.
 • gold serisi ile 3 aylık kullanım ömrüne uygun bir fiyat biçmiş lens markası. uv korumalı ve kenarları inceltilmiş olması rahat olmasına delalet gibi görünmekte.
 • kullandığım en konforlu lens. bir kere gözde yok gibi. hiç bir rahatsız edici his yok, üstelik çok doğal.
  hidrocor mel görülebilecek en doğal yeşil yansımalı eladır bu arada.
 • türkiyede satılmayan lens markası oldukça doğal duruyo keşke bulabilsem internet üzerinden sipariş vererek satın alınabiliyor.uzun zamandır aradığım lens markası
 • çok övülünce aylık olanının quartzo renginden bir adet edindiğim lens markası. tabii açık bir renk olduğundan mütevellit büyük umutlar bağlamamıştım ama goradaki komutan logar'a benzeyeceğimi de düşünmemiştim. bunu takıp insan içine çıkmak imkansız. bu başarısız deneme sonrası uslanmayarak mel rengine göz koydum. bunun daha doğal olacağını düşünüyorum. en azından insanların gözüne bakabilirim
 • çok kalın yapısıyla gözde en fazla 2-3 saat durabilen daha sonrasında şiddetli bir batma yapan lens markasıdır.
 • gerçekten çok doğal duran lens. özellikle hidrcharme grafite. gerçekten mükemmel. lens olduğu anlaşılmıyor bile. isteyenler lensoptik.com dan ulaşabilir. örneklerine bakmak isteyen de bana ulaşsın :)
 • bir renkli lens markası. muhtemelen de en pahalısı.
  softlex serisi var aylık olanlar. hidrocor monthly dedikleri aylık olan serisi var, yeni çıkmış.
  diğer natural colors, hidrocor ve hidrocharme serileri yıllık.
  natural colors ince hareli, hidrocharme kalın hareli ve hidrocor haresiz olan seri. serilerdeki renklerin isimleri aynı olsa bile duruşları farklı, ve hatta renkleri de biraz farklı sanırım.
  youtube’da renklerin tanıtımlarını görebilirsiniz küçük bir araştırmayla.

  şimdi bir kullanıcısı olarak yorum yapmak istiyorum. softlex serisi quartzo rengini kullandım. yıllardır hem şeffaf hem renkli lens kullanıyorum. kullandıklarımın içinde belki görüntüsü en güzel olanıydı ama en doğalı ya da en rahatı değildi. en azından benim için değildi. belki benim lensimde sorun vardır ama zaten 2 çift olarak almıştım. bir dahaki ay göreceğim benim lensimde mi sorun var.
  şimdi öncelikle göz çapıma uymayacağını bile bile aldım ve benim gibi yapmanızı önermiyorum, çok sorun olmuyor aslında ama yine de en kullanışlı hali değil.
  tam bir bebek gözleri gibi oluyor ve o görüntü çok hoş kesinlikle ama belki de tam bu sebepten çok da doğal bulmadım.
  10 üzerinden 7,5-8 olarak değerlendiriyorum ben. 10 üzerinden 9 verdiğim başka bir lens markası var o yüzden adil olmak istedim.