şükela:  tümü | bugün
 • türkiyedeki sol görüşlü insanlar geçen yılki gar patlamasını unutmayacak. ışid'i barbar bir terör örgütü olarak görüyorlar. bunlar gerçek ve doğru şeyler. ancak türkiyede sol neden dolayı pkk' nın barbarlıklarına aynı tepkiyi veremiyor. kiminle konuşsam ikircikli bir dil.ama ... lar, fakat...lar. onlar özgürlük savaşçısı mı.
  çok basitbir örnek, güngören' de, ulus'ta havaya uçan insanları unutmayacağız diyen yok. pkk katletti onları. geçen yıl yine ankara da pkk'nın havaya uçurdukları da oradan geçen sıradan vatandaşlardı. solcu olmadıkları için unutulmayı hak ediyorlar.

  pkk'nın yaptığı katliamlar solun gündemine hiç girmiyor

  istanbul güngören'de küçük bir kız vardı, aleyna. paramparça oldu. kimse hatırlamıyor. ölen solcu olunca güzel insanlar, barış içinde şarkı söylüyor retoriği, ama pkk nın yediği bir bok, bir canlı bomba aynı etkiyi yaratmıyor.

  burada bu tezi geliştirenleri hemen kaba bir dille 'anadolu çomarı dinci faşist'' olarak damgalıyorsunuz. oysa haklı bir tepki var bu söylemde.

  barış sözcüğü artık pkk'nın kaçacak delik aradığında ortaya attığı bir sis bulutu haline geldi.
  saf solcularımnız da bu dolmayı ağzını açmış yutmaya hazır.
  ve yutuyorlar işte.
  türk halkının zihninde barış sözcüğü artık sadece bir hayal, bayat bir söylem. barış deyince insanların aklına hdp'nin meymenetsiz suratlı militanları geliyor.
 • pkk öldürdü diye unutulan ölü yok aslında, götünüzden element uyduruorsunuz. "o olurken nerdeydiniz" tavrından da bir vazgeçemedi türk sağcısı. o olurken de ordaydık da siz nerdesiniz diye bağırmaktan bizi görüp duymadınız hiç.

  neden aleyna'nın ölüm yıldönümü değil de ankara gar'ının yıldönümü bu kadar yüksek sesle hatırlanıyor diye soracak olursanız da birisi cumhuriyet tarihinin en büyük katliamı ve devletin güvenlik zaafiyetinin bir sonucu olduğu içindir.

  barış gibi dünyanın ilk umutlarından birinin adı olan sözcüğü hdpli veya pkklı tipler de kullanıyor diye hayatınızdan çıkardığınız için hiçbir zaman ölü/acı kıyaslamasını bırakamayacaksınız.
 • çünkü solcu olmak ikiyüzlü olmayı gerektirir. gerçek solculuk da bu değil ama neyse.

  bu solcu teröristler aşırı hümanizm havası içinde, ütopik bir dünya vaat eden kitaplarıyla körpelerin idolü oluverirler. zaten biraz milletine,devletine tersten güdümlenmiş ise klasik edi bese kitleleri ortaya çıkıyor.
 • bu ülkede öldürülenlerin arkasından "kim miş?" diye soran insan solcu olamaz.