şükela:  tümü | bugün
 • sırf cumhuriyet halk partisi getiriyor diye sadece manisa'nın değil türkiye'nin önemli bir sorununun çözülmesi adına verilmiş bir araştırma önergesini reddeden akp'lilerin bir dakika bile milletvekilleri kalmamaları gerekiyor. az biraz şerefleri, haysiyetleri ve vicdanları varsa.

  oraya chp ile kavga etmeye değil, iş yapmaya gittiklerinin farkında olmayacaklar ki pişkinliğin, yüzsüzlüğün bini bir para olmuş.

  ama adamlar öyle otomatikleşmişler ki muhalefet aleyhinde el kaldırıp indirmeye, muhalefetin verdiği her araştırma önergesi akp'lilerce reddediliyor. beyefendilerin keyifleri olacak ki kabul edecekler. türkiye'nin sorunlarının çözülmesi akp'li milletvekillerinin sikinin keyfine ve siyasi çıkarına kalmış. bu bugün bir kez daha açıkça görülmüştür.

  https://i.imgur.com/gf4oxik.jpg
 • https://pbs.twimg.com/…ia/bnh36fvimaa2kui.png:large

  işçilerin hayatını ilgilendiren öneriyi reddederlerken kendi götlerinin rahatlığı için verdikleri öneriyi kabul etmişlerdir.
 • bu akşam rahat uyuyup uyumadıklarını çok merak ettiğim, insan demeye dilimin varmadığı varlıklar
 • önergenin ne hakkında olduğundan bile bihaber insanlardır. bizim meclisimiz böyle çalışır, önergeyi rakip parti verdi, hemen reddeder. türkiye'de çoğunluğun demokrasi anlayışı böyle bir saçmalıktır işte.
 • istifa edeceklerdir.

  saka saka, her sey allah'tan diyip iki ic sizlamasi yasadiktan sonra gunluk hayatlarina devam edeceklerdir.

  suphesiz ki onlara gore once tedbir sonra tevekkul konseptini asilayan islam'dan, kaybedilen canlardan daha cok madeni isleten holdingin sahibinin attigi uc bes kurus onemlidir.

  siz ne sanmistiniz?
 • tam olarak bunu reddetmişlerdir:

  --- spoiler ---

  özgür özel (manisa) - teşekkür ederim sayın başkan.

  soma ilçemizde yaşanan üzücü maden kazası sonucunda bir işçimiz yaşamını kaybetti. kendisini rahmetle anıyoruz.

  bu, bu maden ocağında, yaşanan ilk patlama değildi. 2012 yılında üst üste 3 kez yangın çıkınca çalışma bakanının yanıtlaması için bir soru önergesi vermiştim. kendi verdiği cevapta, yedi yılda 10 kez bu madenin denetlendiğini, 66 kusur bulunduğunu, 2011 yılında kapatıldığını ancak bir ay sonra tekrar açıldığını ifade etmişti.

  biz manisalılar bu maden ocağını çok yakından biliyoruz ama siyaset de çok yakından biliyor. bu maden ocağı, iktidar partisinin mitinglerine 4 bin işçiyi toplu hâlde götürdüğü ve başbakanın "baretlerinizi göreyim." diyerek selamladığı madencilerin çalıştığı maden ocaklarından biridir. arkasında böyle bir siyasi irade olduğu için de kapatıldıktan bir ay sonra görünmez bir el bu maden ocağını açtı. bugün karşı karşıya kaldığımız durumun sorumlusu, gerçek sorumlusu da bu partizanca yaklaşımdır.

  teşekkür ediyorum.

  --- spoiler ---

  http://www.tbmm.gov.tr/…l_kurul.cl_getir?peid=26094

  ek: https://www.youtube.com/watch?v=kzom35jwzxk
 • ...
 • ellerine kan bulaşmış milletvekilleridir. sen o meclise, önüne gelenleri okumadan, sadece üst kademeden gelen emirler doğrultusunda oy vermeye gidersen o elindeki kanı da kolay kolay temizleyemezsin.
 • bu gece rahat uyuyacaklardır. olmayan vicdanları elbette sızlamayacak.