şükela:  tümü | bugün
  • sabah gazetesi'nin girişimiyle hazırlanan, somali'ye yardım toplayan programdır. şuradan canlı olarak izlenilebilir.

nakdi yardımlar için:
    banka: tüm bankalardaki türk kızılayı hesabı
    internet: www.kizilay.org.tr
    telefon: 168 ücretsiz bağış ve danışma hattı
    ptt: 2868 numaralı kızılay posta çeki
    kızılay: tüm kızılay şubeleri

sms yoluyla yardım için:
    sabah yaz 2868'e mesaj at, 5 tl bağış yap

edit: somali'den dönüş yolunda olan başbakan da ilerleyen saatlerde canlı yayına katılacakmış.
  • ali ağaoğlu 2.5 milyon tl bağışlamıştır.
  • şimdiden 7.285.000 tl toplanmıştır. bu kötü günlerimizde, biraz da olsa insanı gülümsetebilen tablo.
  • sms bağışları kızılaya gitmekte. komplo teoristi bünyem marmara'da yaşanacak büyük deprem için sinyaller alan kurumların uyarısı ile nakit stok mu yapılıyor acaba? dediğim programdır.
  • programa telefonla bağlanan bir kadının, “somali’de korsanların ellerinde aylardır esir olan ailelerimiz için neden kimse bir şey yapmıyor, çalıştıkları geminin sahibi olan şirket korsanların istediği fidyeyi vermiyor ve şirketin sahibi abdülkadir aksu” deyince rejinin sesi kestiği program. haber
  • şu anda 10 milyondan fazla yardım toplamış bir program. ama sözlüğün gündemine düşememiştir bir türlü. konu insanlık olunca zor oluyor tabi.

zöedit: insan olmak gerçekten zor değil mi? hem de çok zor.
  • telefona bağlanan kadının "korsanların kaçırdığı gemi abdülkadir aksu'nun" demesiyle birlikte yarın öbür gün chp'lilerin basın toplantısı yapmasına sebebiyet verecek program.
  • telefonla bağlanan kadının bir yalancı olduğunu anladığımız programdır. büyük bir bağış yapacağını söylediği için sesi yayına verilmiş ve yalan söylediği belli olunca cem öğretir tarafından poşet edilip kenara atılmıştır.

(bkz: itin götüne sokup çıkarmak)
    (bkz: şu güzel ortamı bozan)

zöedit: kadının yalan söylemesi çok normal demek ki. 6 dakikada bir açlıktan ölen çocukların hayatlarını kurtarmak için yapılmış bir programı kirletmeye na hakkınız var?
    ben sizin kanınıza sıçayım.
  • erdoğan'ın gaf yaptığı program.

(bkz: nihat hanım)