şükela:  tümü | bugün
  • yakinda turkiye pazarina girme ihtimali bulunan danimarka menseli ve orada ozellikle genc kizlar arasinda asiri populer olan envayi cesit meyve tadinda uretilen cider.
    alkol orani %4.7.
    en guzelleri; bogurtlenli ve elmali olanlar.
    carlsberg sponsorlugunda, turkiye pazarinda resmi olarak deneyen ilk birkac kisiden biriyim ayrica. marka tamamen carlsberg e aittir.
    lord somersby tarafindan icat edilmistir.

kendisinin soyle fantastik beyanatlari var:

lord somersby diyor ki;

i’ve been in the cider business since forever. 1749 years, to be precise.

in 1735 i slipped on ice at a dull party and invented dancing.

on a polar expedition in 1869 i became the first person to discover ice.

somersby estate was long the toast of europe, famous for my much talked about parties.

in 1249 i used somersby pear to invent world peace.

http://www.somersbycider.com/
  • ötesi olmayan cider. elmalısı falan tat olarak bizim elmalı sodaya benziyor baya %5-6 alkollü. bunun satıldığı bir ülkede bir süre yaşanmışsa alışabiliyorsunuz. umarım türkiye'de de piyasaya çıkar.
  • elmalısı pek güzel olan ve maalesef türkiye'de hala bulunmayan içki.
  • bana yazı çağrıştıran içki. bi hafta ayrı kaldım özledim, şişesine bile aşığım o derece. türkiyeye gelişini 21 pare top atışıyla kutlayacağım. önceden bildiriyorum.
  • ülkemizde bulunmayan, efsane içecek.
  • türkiye'ye tez vakitte gelmesini ümit ettiğim bira. elmalısı şahanedir.

edit: an itibariyle ankara'da bir mahalle bakkalında buldum ya.

edit2: glikoz şurubu çıktı içinden. bunu da içmeyi bıraktım.
  • bana kalirsa elmalidan ziyade bogurtlenlisi en guzelidir. meyve suyu gibi her gun birer birer gider.
  • polonya'da denediğim cider.

elmalısını biliyordum bir tek, buralara gelirse diğer çeşitlerini de deneriz kısmetse.
  • ayrancı bitpazarında gezerken gördüğüm ve böğürtlenlisini denediğim cider. yalnızca bir tane alabildigim için pişman oldum.
  • üzerinde minik yeşil yapraklar ve ağaç olan çok güzel bir şişe ve kadeh tasarımına sahip lezzetli cider markası. kadehini belgrat'ta bir cafeden yürütüp azimle kırmadan türkiye'ye getirmeyi başarmışlığım ve iş yerine götürmüşlüğüm sonra da herkesin ama herkesin bununla su içesi gelince kıllanıp güvende olsun diye eve geri götürmüşlüğüm vardır. tabii üstüne o kadar titreyince ilk fırsatta olabilecek en öküzce ve malca şekilde yere düşüp 7 milyar parçaya ayrıldı. (bkz: sakınılan göze çöp batar) (bkz: haydan gelen huya gider) amazon.com dan falan aynısını sipariş etmeye çalıştım ama türkiye'ye gönderim yapmıyolarmış bok var çünkü türkiye'de.

edit: derdimi sikiim