şükela:  tümü | bugün
  • yakinda turkiye pazarina girme ihtimali bulunan danimarka menseli ve orada ozellikle genc kizlar arasinda asiri populer olan envayi cesit meyve tadinda uretilen cider.
    alkol orani %4.7.
    en guzelleri; bogurtlenli ve elmali olanlar.
    carlsberg sponsorlugunda, turkiye pazarinda resmi olarak deneyen ilk birkac kisiden biriyim ayrica. marka tamamen carlsberg e aittir.
    lord somersby tarafindan icat edilmistir.

kendisinin soyle fantastik beyanatlari var:

lord somersby diyor ki;

i’ve been in the cider business since forever. 1749 years, to be precise.

in 1735 i slipped on ice at a dull party and invented dancing.

on a polar expedition in 1869 i became the first person to discover ice.

somersby estate was long the toast of europe, famous for my much talked about parties.

in 1249 i used somersby pear to invent world peace.

http://www.somersbycider.com/
  • ötesi olmayan cider. elmalısı falan tat olarak bizim elmalı sodaya benziyor baya %5-6 alkollü. bunun satıldığı bir ülkede bir süre yaşanmışsa alışabiliyorsunuz. umarım türkiye'de de piyasaya çıkar.
  • tadı harbiden 10 numara bi' cider. bira sevmeyenler için harika bir seçenek.
  • elmalısı pek güzel olan ve maalesef türkiye'de hala bulunmayan içki.
  • bana yazı çağrıştıran içki. bi hafta ayrı kaldım özledim, şişesine bile aşığım o derece. türkiyeye gelişini 21 pare top atışıyla kutlayacağım. önceden bildiriyorum.
  • ülkemizde bulunmayan, efsane içecek.
  • türkiye'ye tez vakitte gelmesini ümit ettiğim bira. elmalısı şahanedir.

edit: an itibariyle ankara'da bir mahalle bakkalında buldum ya.

edit2: glikoz şurubu çıktı içinden. bunu da içmeyi bıraktım.
  • bana kalirsa elmalidan ziyade bogurtlenlisi en guzelidir. meyve suyu gibi her gun birer birer gider.
  • polonya'da denediğim cider.

elmalısını biliyordum bir tek, buralara gelirse diğer çeşitlerini de deneriz kısmetse.
  • ayrancı bitpazarında gezerken gördüğüm ve böğürtlenlisini denediğim cider. yalnızca bir tane alabildigim için pişman oldum.