• yerden yere vurulmuş internette, fakat ben sözlerini ve müziğini oldukça beğendim. bahar döneminde yavaştan trend de olur bu şarkı, seviyorum seni coldplay
  • zamane insanının ilişki anlayışındaki şımarıklığa, en iyisine layığımcı bencilliğe, tüketim kafasına ve müthiş kibre cevap niteliğindeki şarkı.
  • eski kitapları okuyordum.
    efsaneleri ve destanları,
    achilles ve altınları,
    herkül ve yetenekleri,
    spiderman’in gücü.
    ve batman’in yumrukları ...
    “ve açıkçası kendimi bu listede göremiyorum”

(bkz: şahane)
  • işte sadece bunun gibi birşey istiyorum demiş yazar. ben sözlerini ilk duyduğum zamandan beri beğeniyorum. özellikle nereye gitmek istersin, ne kadar risk alabilirsin? kısımları. bence hepimiz aynı yeri beğeniyoruz sözlük kardeşlerim.
  • aşık bir kadın olmak bu şarkıdaki kadın olmaktır.

but she said, where'd you wanna go?
    how much you wanna risk?
    ı'm not looking for somebody
    with some superhuman gifts
    `some superhero
    some fairytale bliss
    just something ı can turn to
    somebody ı can kiss`
  • bir keresinde araba sürerken çalmıştı da öyle keskin, burnumu yakan bir keder dolmuştu ki içime kenara çekip için için ağlayarak dinlemiştim.

nasıl bir yer bu amına koyduğumun dünyası, nasıl bir yere sürdü bizi tanrılar. bir yanda acılar, olmamış, olamamışlıklar, çaresizlikler, öyle akışına bırakılmış, kabullenilmiş, çaba gösterilmediği için elimizden kayıp gitmiş mutluluklar..; öte yanda sevinçli, neşeyle dopdolu olduğumuz an'lar, heyecanlı, kıpır kıpır bekleyişler, içimizin içimize sığmadığı geceler, titizlikle bir buluşmaya hazırlandığımız sakar sabahlar, ilk dokunuşların acemi hazzı, yaz yolculukları, sevgiyle kucaklaşmalar, arkadaş buluşmaları, toz değmemiş hayaller..

içinde şu yaşamın tüm maneviyatını, tüm esrarengizliğini ve tüm yıkıcı duygularını barındıran nefis bir şarkı.
  • bayağı iyi, türünün en güzel örneklerinden olan parça. zaten ortaklığı ilk duyduğumda ayağa kalkıp alkışlamadığım kalmıştı bir, o kadar sevinmiştim. tokyo'daki performanslarını video kliplendirip yayınlamışlar, epey tatlı olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=pj-q9vx0eeq

edit murphy: siyahkugum üstadım sağ olsun imla hatası düzeltildi.
  • rusya'nın her gün bombaladığı dnipro'nun çocuk korosundan bu günlerde dinlendiğinde daha da anlamlı olan şarkı.

ı'm not looking for somebody
    with some superhuman gifts
    some superhero
    some fairytale bliss
    just something ı can turn to
    somebody ı can kiss
  • sanırım hayatımda dinlediğim en güzel şarkı olabilir, dinlerken ilginç bir hüzün ve umut kaplar insanı.
hesabın var mı? giriş yap