şükela:  tümü | bugün
 • madonna'nın dick tracy filminde söylediği muhteşem şarkısı*...

  sözleri:

  seems i've played the game for much too long
  i let people buy my love and i
  never got to sing my songs for you.

  i had all my bets laid all on you
  set your stakes too high, you're bound to lose.
  in the game of love you pay your dues.

  say that happiness cannot be measured,
  and a little pain can bring you all life's little pleasures.
  what a joke.

  chorus:

  i was not your woman, i was not your friend,
  but you gave me something to remember.
  no other man said love yourself
  nobody else can.
  we weren't meant to be,
  at least not in this lifetime,
  but you gave me something to remember.
  i hear you still say, "love yourself".

  i had all my bets laid all on you
  set your stakes too high, you're bound to lose.
  in the game of love i've paid my dues.

  guess i'm waiting for my place in your sun,
  wish i had the chance to know you and it wasn't stormy weather.
  what a shame, who's to blame?

  (chorus)
 • aynı zamanda yine madonnanın bir toplama albümünün de ismi...
 • madonna'nın take a bow, love don't live here anymore, this used to be my playground, rain gibi daha yavaş ve güzel şarkılarından oluşan albümü ve albümle aynı ismi taşıyan hüzünlü bir parçası.
  şarkının en güzel yeri fikrimce nakaratıdır:
  "i was not your woman, i was not your friend, but you gave me something to remember. " der ya.. bir de üstüne ekler : "we weren't meant to be, at least not in this life time, but you gave me something to remember"
  çok güzel bir parçadır....
 • madonna denilince, bir vazgeçilemez niteliğinde değildir belki; ama, gün gelir ve bu şarkı dinlendiğinde anlaşılır bir şeyler. ya da "hıh tam da ben böyle diyecektim" denir. bu şarkıdaki halet-i ruhiye, ayrılık veya kayıp sonrasında*, içinden koparıp atamadığı bir parçası ile, zihninin realist düşünceleri arasında giden bir insana aittir. inanmış olduğu şeyleri küçümser, yine de silip atamaz hiçbir şeyi. bekler. tek yaptığı budur.
 • sevgili madonna'nin* slow toplama albumu denilebilir. eski zamanlardan "this used to be my playground", "live to tell" gibi nefis sarkilari barindirmasi acisindan sahsen pek severim. sarkilara, sanki madonna ile birlikte soylermis gibi, kasmadan, hecelerin hakkini vere vere eslik etmek cok zevklidir. kasvetli kis gunu albumlerinden.
 • dünyanın en gay şarkılarına yataklık eden albüm.
 • kesinlikle ikincisi çıkması gereken albüm.

  bedtime stories'den sonraki albümlerde yer alan güzel baladlar (bkz: the power of good-bye) (bkz: gone) (bkz: paradise) (bkz: to have and not to hold) (bkz: nothing fails) (bkz: intervention) (bkz: i deserve it) (bkz: devil wouldn't recognize you) (bkz: miles away), bu albüme girmemiş baladlar (bkz: in this life) (bkz: spanish eyes) (bkz: sooner or later) hele hele de (bkz: bad girl), herhangi bir madonna albümünde yer almamış, zor bulunan şarkılar (bkz: be careful), (bkz: like a flower), (bkz: time stood still), (bkz: hey you), balad remikslerinin güzel olacağı düşünülen şarkılar (bkz: forbidden love)* ve tabii ki en az iki yeni şarkıyla madonna dans pistlerine ara verip duygusal yanını kesinlikle bir daha ortaya koymalıdır.
 • hâlâ çok sevdiğim bir madonna şarkısı, çocukluğumun böğründen bir şarkı hatta. gidip kasedini alışımı da hatırlarım, 8 yaşımda hisli hisli* bu şarkıyı dinlediğimi de. ingilizce'yi sökünce ilk önce bu şarkının sözlerini çevirmiştim. i'm breathless albümünün tamamını pek severim ama bu şarkıyı hepsinden üstte tutarım. aşağı yukarı bir yer belirtmek gerekirse, gazoz kapaklarım, bilyelerim ve de elimde patates ekmek gecenin bi yarısı bi yandan tıkınıp bi yandan da saklambaçta kurt ilan edilmeyi beklediğim lojman kuytuları arasında bir yerde işte benim için.
 • your partner's birthday
 • madonna'nın çok güzel baladlarının yer aldığı 3 kasım 1995'te yayımlanan albümü.