şükela:  tümü | bugün
 • 24 temmuz da abc ekranlarında yayınlanacak yeni dizi. amerikalılar sonunda güney kore’deki cevhere uyandılar. fantastik dramaların en popüler yapımlarından olan " god’s gift: 14 days " isimli dizinin yayın haklarını satın alarak " somewhere between " adıyla yayına sokmaya karar vermişler. dizinin öyküsü fantastik, polisiye, gerilim ve bilim kurgu öğeleri içeriyor.

  laura price, kızı serena’nın ölümüne engel olmak için zamanda yolculuk eder ve kızının ölüm gününden tam 14 gün önceye gider. kızının öldürüleceğini bilse de kim tarafından ve nasıl öldürüleceğini bilemeyen laura için gerilim dolu bir mücadele başlar. eğer orijinal senaryoya uyarlarsa onunla birlikte birisi daha geçmişe gitmiş olacak ama bu konuyla ilgili bir açıklama görmedim sitelerinde.

  dizinin ilk promosu

  amerikalılar dizi uyarlamalarında bazen iyi bazen de çok kötü oluyorlar. diziyi amerikanlaştırma adına saçmalamazlarsa inanın müthiş güzel, gerilim dolu, sonu inanılmaz çarpıcı bir dizi bizi bekliyor olacak. eğer merak eder de orijinali hakkında bilgi almak isterseniz daha önceden burada dizi hakkında bir inceleme yapmıştım. uyarlamaların her zaman önce orijinallerini izlemeyi tercih eden biri olarak sizlere şiddetle " god’s gift: 14 days " i tavsiye ediyorum. baş rolündeki cho seung woo'ya bayılacaksınız.^^
 • imdb puanının 5.8 oluşuna inanamadığım harika dizi. özellikle şu son iki bölüm* hop oturup hop kalktım.
 • haftasonu dışarı çıkmadım ve netflix de gezinirken şimdi görüp sözlüğe bakayım dedim de bilgi yok. neyse an itibari ile başlayalım bilgi için edit gelecek

  ilk bölüm edit: senaryo cidden başarılı fakat oyunculuk işleyiş çok yapay kalıyor. bişeyler eksik duygu yok abi ama merak uyandırıyor o sebeple ikinci bölüme devam ediyorum

  beşinci bölüm itibari ile bırakmış bulunmaktayım. paula patton daha önceki filmlerinde bu kadar amatör müydü yoksa bu diziye özel mi bu berbat oyunculuk ?

  kısaca istenen seyirciye aktarılamamış zaman kaybından öte değil
 • rez
 • netflix'deki en boktan dizilerden biridir. ilk bölümü yarısında kapattım çıktım. bir dizinin pilot bölümü kötüyse hiç izlememek daha mantıklı. bir de netflix de yer alan çocuk oyuncuları özlelikle mi seçiyorlar arkadaş. rahat 5-6 dizi de özellikle çocuklar gerizekalı ve sinir bozucu rolde yer alıyor.
 • an itibariyle on bölümü bitirmiş vaziyetteyim. her şeye rağmen kendini izletmeyi başarıyor. klişe çok yeri var, havada kalan mevzular da var evet ama polisiye, gerilim sevenler sever diye düşünmekteyim. ben sevdim.