şükela:  tümü | bugün
  • arkadas yok boyle bir ambians.

bir dostoyevski romaninda st. petersburg sokaklarinda yuruyorum, koprulerden geciyorum, veya 1943 temmuzunun ilk gunlerinde prokhorovka muharebesi oncesinde siperlerde bekliyorum, veya orta asya steplerinde oragimla ekinleri biciyorum, veya kamcatka'da kararan hava sonrasi denize bakarak alaska'dan gelecek firtinalari hayal ediyorum. rusya'da bi yerdeyim.

devaminda da terpene gelir.
  • insan evladı olan, az buçuk vicdanı olan adam kalkıp da böyle bir şarkı yapmaz, yapsa da yaptıktan sonra "insanlara bunları yaşatarak gerçeklerden soyutlayamam" diyerek bok yiyip piyasaya sürmez.
    biz de olduğumuz, oturduğumuz yerden bu nasıl parça diyerek içinde yaşanılan gerçekliğe lanet etmez, sığ yaşantıya, güzelliklerin ayrımına varmadan devam eder giderdik.

içine soktuğu ruh halini de uğraşsa etse ancak şu videodaki kadar güzel görüntüler ile ifade edebilir bir insan evladı.

ne güzel...
  • beni hüngür hüngür ağlatabilen şarkılardan, neden bilmiyorum ama bunu dinlerken içimden bir parça kopup gidiyor sanki. yanlış hatırlamıyorsam elemanlardan birinin rusya'da bir konsere giderken kaybolmasından ilham alınmış bir şarkı.

başındaki rusça şiirin ingilizce tercümesi;

sometime, a long time ago in the forest at a forest border,
    the friends gathered, to have some fun,
    everyone enjoyed, and the animals too,
    ın the neighborhood no one was sleeping and jumping along.

a gentle music flowed from loudspeakers,
    a fractal pattern flown from the corridors,
    shadows were jumping, fire erupted,
    all around was glowing, death caps were growing.

along, time to time, all repeated,
    more friends, guests, musicians,
    more design and magicians,
    more smiles and new talents.

and so it goes on for a long time!
    days, years, and, probably, centuries!
    we are the family, we are the tribe!
    and in one word. just say bk.?
  • uzak. bu parçanın olayı bu.

aksini iddia eden varsa beri gelsin *