• toto'nun fahrenheit albümünden bir şarkı. basları dikkat çekicidir.
  • (bkz: like a rock)
    (bkz: bob seger)
  • beach house'un thank your lucky stars albümünden bir şarkı.

sözlerini de yazayım da tam olsun:

pink and blue were dancing
    empty floor, shadows lancing
    somewhere in a ballroom tonight

red and blue combination
    old man finds elation

love me see what i see tonight
    let us find elation

nowhere on an ordinary night
  • dans pistinde, üzerinde yıldızlar, ayaklarının altında toprak, yanından akıp geçen zaman ve elinden tek gelenin ayak uydurmak olduğu, rüzgar gibi beach house şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=ftwqvrnwri8
  • otopside bu şarkıdan öldüğüm anlaşılır mı acaba, bilemiyorum. o, en sondaki "night" yok mu... bitiyorum. her seferinde victoria legrand'a aşık olurken korkudan titriyorum. albümün adı thank your lucky stars ve bu şarkı ile bitiyor, nasıl düşmesin bu ciğer...
  • beach house'un 2015 tarihli thank your lucky stars albümünün kapanış şarkısı.

hani bazı şarkıların güzelliği daha adından başlar ya, bu da onlardan işte.
  • beach house hayranı olmama ve diğer albümlerini sular seller gibi bilmeme rağmen diğerleri kadar etkileyici olmadığını düşünerek ve bir o kadar da hayal kırıklığına uğramamak için thank your lucky stars albümlerini yıllarca dinlemekten kaçındım ama sanki asıl sebebi somewhere tonight'ı dinlemek için doğru zamanın gelmemiş olmasıydı. yıllar önce dinlemiş olsaydım intihara bile sürükleyebileceğini düşünmeye başladım. somewhere tonight muhteşem bir waltz esintisi. esmekle kalmıyor, can acıtıyor ve sonrasında yıkıyor da. victoria legrand'in sesine zaten ne desem az, hatta abartmıyor olacaksam bu şarkıda en iyi halinde. sesindeki duygu yoğunluğu, evet, hep etkileyiciydi ama daha önce hiç bu kadar sarsıcı gelmemişti. eski sevgililerimin hayaletlerinin süzüldüğü terkedilmiş bir balo salonunda victoria yalnızlığımı kulağıma fısıldasın, ben de durmaksızın olduğum yerde döne döne ağlayayım.
hesabın var mı? giriş yap