şükela:  tümü | bugün
  • izmir'de birkac subesi olan, balkan tipi kofte yapan bir lokanta zinciri. ev tipi sucuk koftesi denenmeli.
  • halkla ilişkileri olmayan; antalya şubesini dönen reklamlar sonucunda deneyip, memnun kalmadığım köfteci.

giderken panolarda dönen reklamlar sonucunda beklentim bayağı yüksekti hatta açılışını bile iple çekiyordum. bugün arkadaşımla birlikte gittik ikimiz için de hayal kırıklığı oldu.

kocaman somun ekmek, içinde az bir et. iki kişilik karışık menüyü deneyip, amacımız tüm ürünlerinin tadına bakmaktı ama ikimizin birden midesi bozuldu.

menülerindeki hiç bir ürünün, rakibi olmamasına rağmen leman'ın ürünleriyle yarışabileceğini sanmıyorum. somunarası'nın iki kişilik menüsü 36 tl yanılmıyorsam leman'da ortaya karışık mideyle barışık menü yaklaşık 45 tl. bu mekanı denemek isteyenlere önerim 10 tl fazla verin leman'da yiyin.

hatta abartmıyorum burger zincirlerindeki herhangi bir menü, burada yiyeceğiniz burgerden daha lezzetli olacaktır.
  • modern east avm'de yeni şubesi açılan köfteci.

ilk izlenimler:
    - dekorasyon güzel, menüler, görsellik her şey on numara.
    - garsonlar şaşkın ve beceriksiz, ne yapacaklarını bilmiyorlar.
    - lezzet vasat. fiyata göre zayıf.
    - servis yavaş, hatalı, ilgisiz.

sonuç:
    - bir daha asla.
  • ilk defa bugün denediğim köfteci. denk mi geldi yoksa çok mu açtım bilmiyorum ama 10 numara lezzetliydi yemekleri.

denediklerim kısa köfte; piyaz; baklava ve peynir helvası. merak ettiklerim sosis tipli bir köftesi vardı; en kısa sürede onu da denerim.

köftesi çok lezzetliydi iyi bir et kullanıyorlar; köfteyi koydukları ekmek bol delikli mayalı yine lezzetli bir ekmekti; köftenein yanında karamelize soğan getiriyorlardı ki onu da çok beğendim.

piyazı tahinliydi. ekmekle tahinli suyuna banınca orgazmik tatlar aldım.

gereksiz çok övüyomuş gibi olacağım ama baklavası da yediğim en iyi baklavaydı. en ince yufkası arasında bile bol bol ceviz vardı ve çok tatmin ediciydi. boşnak baklavası diye bir şeymiş sanırım.

sadece peynir helvası vasattı. onunda üstünde dondurma vardı; bildik algida dondurmasıydı galiba çok bişe ifade etmedi.

garsonlar iyi niyetli ama şaşkınlardı.

kısacası dört kişi gittik ve dördümüzde çok mutlu ayrıldık. tesadüf mü yoksa gerçekten lezzetli miydi diye bir daha giderim en kısa zamanda.
  • 3 yaşındaki oğlumun köfteden ilk lokmayı aldığında ''ohaa anne bu köfte harikaaa'' diyerek tepkisini belirttiği köftelere sahiptir,ben ev tipi sucuk köfte denedim koca kişisi de kasap köftesini denedi ve şunu söyleyebilirim ki yediğimiz en lezzetli köftelerdi kesinlikle ayrıca fiyatları inanılmaz ucuz dev tabak alıyosun 17 lira veriyosun bütün günlük doyuyosun . yanına hoşafıda bi deneyin derim...
  • eskişehir'de üniversite caddesi üzerine şube açmasıyla birlikte haberdar olduğum ve bugün denediğim mekandır.

2 kişilik karışık söyledik, makul bir fiyata doyduk. kısa köfte, kasap köftesi ve ev yapımı sucuk köfte birbirinden güzeldi. favorim kısa köfte oldu, en sevdiğim lezzetlerden biri olan inegöl köfteye benzerliğinden dolayı sanırım. yassı köfteyi ise deneyemedik, bir sonraki sefere artık.

köfteci yusuf'un avam tabaka atmosferinden sonra nezih bir mekanla tanışmak iyi geldi. umarım başarılı olurlar.
  • istanbul'da, izmir'de ve birkaç başka şehirde şubesi bulunan ve balkanlar tarzı et servisiyle dikkat çeken restoran zinciri.

web sitesi - http://www.somunarasi.com.tr/
  • antalya 'daki şubesine gittiğim balkan köftecisi. balkanlar da yapılan cevapi köftenin aynısını yapıyorlar ve çok lezzetli. fiyatları uygun , porsiyonları doyurucu. antalya 'da bir tarafları kalkmış güya marka pidecilere gideceğinize somunarası'ına gidin tavsiye ederim.