şükela:  tümü | bugün
  • kürşat kızbaz'ın yeni filmi. 2015'te vizyonda olacakmış. tam tarih belli değil sanırım.
  • oyuncu kadrosunda (bkz: gürkan uygun)'un da bulunduğu film.
  • 1 nisan 2016’da vizyona girecek olan film. 31 mart'ta yapılacak olan galasına; recep tayyip erdoğan, ahmet davutoğlu ve bakanların katılması bekleniyor. 50 ülkede vizyona girecek olan filmde, gürkan uygun'un yanı sıra furkan palalı, ali sürmeli, altan akışık, saruhan hünel, emin olcay gibi oyuncularda rol almaktadır.
  • ismini ilk duyduğumda: 'bizimkiler yine kanal 7 dizisi ayarında bir film yapmışlardır...' dediğim, fragramındaki oyuncu kadrosunu görünce 'yok artık' moduna girip 1 nisan'ı büyük heves ile beklediğim film.

somuncu baba aşkın sırrı
  • tasavvufun övüldüğü; islam'a, kur'an'a ters uyduruk şeylerin "islam" gibi gösterileceğini tahmin ettiğim film.

fragmanı izledim şimdi ve film tasavvuf ile ilgilidir, filmin "islam" ile ilgisi yoktur. tasavvuf'un da islam ile ilgisi yoktur fakat var zannedilir.

seyirciler muhtemelen filmi izlerken çok bir iş yaptıklarını zannedip ağlayıp gözyaşı dökeceklerdir. çok müslümanlar ya! kur'an okuyup anlamaya çalışmayın ama sakın. dini böyle saçma sapan şeyler zannedin, hesap ve ceza günü geldiği zaman da görün!

celaleddin rumi*, hacı bektaşi veli gibi tasavvufçular islam'a çok büyük zarar vermiş kişilerdir.

(bkz: yavrum evliyalar allah'ın çocuğudur)
  • gezici ve devlet düşmanı fırat tanış ı oynattıkları için kendi bireysel tepkimi gösterip sinemaya gitmeyeceğim filmdir.

edit: işte kronik solcular kendini belli ediyor hemen, ben adamın dinine bir şey söylememişim ki inancı sikimde olmaz bir film izlerken, ama gel gör ki adam devlet düşmanı bunu kafası almayan gerizekalı kronik solcular benim bireysel tepkimi anlamıyolar
  • hristiyan (bkz: anthony quinn) oynadığı (bkz: çağrı) filmini izleyen malların, gezici fırat tanış oynadığı için sinemaya gitmeyeceği filmmiş. küfür etmeyeceğim. gerçekten küfüre yazık.
  • bu tarz filmler bu günlerde çekilince hiçte samimi gelmiyor bana, malum birileri din adı altında milleti kandırıyor son yıllarda, (aslında onlara kanmayanları dinden soğutuyorlar, dini bu şekilde çıkar ilişkisi dışında birşeye yaramazmış gibi gösterdikleri için) bu filmler de onlara yaranma çabası gibi geliyor, iyice ön yargı oluşturuyor kafamda, neyse eğer amaç yalakalıksa inşallah hiç izlenmez, heh bir de islamı yanlış tanıtıyorsa yine inşallah hiç izlenmez.
  • filmi istanbul galasında izledim. beklentilerimin çok altında kaldı. hikaye problemli, aslına uygun değil, senaryo kalitesiz ve gereksiz uzatmalar, abartılar ile aşırı sıkıcı. bol bol aksaray manzarası eşliğinde, sırf aksaray ilinin reklamı yapılmak için yapılmış. bazı iyi oyuncuların üstün performansı bile durumu kurtarmadı. yönetmene mesleği bırakmasını tavsiye ediyorum.
  • sırrı tam verememiş film.

yalnız fırat tanış'ın bu filmde oynamasına canım sıkıldı.
    kendisinin nasıl canı sıkılmadan kabul etti ki..