şükela:  tümü | bugün
 • uzun süredir beklenen bir diğer birand belgeseli. 21'de cnn türk'te başlıyormuş, merakla bekliyorum. açıkçası beklentilerim yüksek, birandın 60 ve 80 üzerine yaptığı belgeseller akranları arasında en iyileri.
 • arka sokaklar'ın gölgesinde kalacaktır.
 • doksanların başındaki fail-i meçhulleri islamcı kesime fatura etmiş belgesel.
 • güzel olmuş bir belgesel.

  şu anda sivas katliamı'nı gösteriyor.

  o anda otelin önündeki orospu çocuklarından biri diyor ki, "allahım bu senin ateşin, onu içeri gönder".

  umuyorum bu lafı eden pezevengin bir ateş içinde yandığını görmek bize nasip olur.
 • daha önceki mehmet ali birand belgeselleri gibi, izlenesidir. 12 mart, 12 eylül... vallahi helal olsun. sivas katliamı bölümü çok iyidir. harikadır. tebrik ederim. aziz nesin'in itfaiye görevlilerince yumruklanması, "cehennem ateşi bu! allah'ım ateşi içeri gönder!" diye bağıran zırtapozlar.

  türkiye 90'lardan ne kadar utansa azdır.
 • belgesel yapımı olarak yine de ilk belgesellerde yer alan bülent çaplı, can dündar, rıdvan akar, hikmet bila(allah rahmet eylesin) isimlerini aratandır. ha buna rağmen yine de çok güzel başlamışdır ve kendini izletmiştir. çünkü türkiye'de yakın tarih ile ilgili detaylı, sıralı ve uzun bir çalışma yok denecek kadar azdır ki yukarıda saydığım bu isimlerden yoksun bir belgesel bile hala çok güzeldir.
 • ilk bolumunde, sivas katliamini gerceklestiren binlerce "ergenekoncu"yu yakin plandan adeta gozlerinden fiskiran nefret atesini de tekrardan gormemizi saglayan belgesel dizisi. sene olmus 2012 ama benzer herhangi bir anadolu sehrimize gittigimizde etraftaki kisilerin yarisindan fazlasinin burdakilerle ayni tipte oldugunu gormek, herseyin ayni tas ayni hamam oldugunu gosteriyor guzelim ulkemizde. boyle belgeseller de, gerceklesecek yeni katliamlar icin benzer kisilere egitim niteliginde oluyordur bir bakima, yeni taktikler gelistirler artik 21. yuzyila ozgu.
 • gelecek bölümü kendini merak ettirecek şekilde çekmişler başarılı olmuş. fakat, izledikçe yanlış kanalda yayınlandığı hissini uyandırıyor insanda. bu tarz programların 8-10 kuşağında kanald vb. kanallarda gösterilmesini arzu ediyorum. esas bunları görmesi gereken kesim bu kanalları zaten izlemiyor. bu riski alıp denemeli kanallar bunu. 13 bölüm değil 2 saatlik tek gece yayını bile çok büyük yankı uyandırır.
 • insanda hacivat-karagöz vb perde oyunu izlediği hissi uyandıran belgesel. kuklaları detayıyla anlatıyor; ama kuklacılardan eser yok.

  türkiye'deki siyasi sahnenin ne kadar kırılgan ve kolay değişebilir bir yapıda olduğunu anlamak için izlemek gerek.

  çekimler, kıyafetler, oynanan senaryolar ve zaman farklı olsa da, "eski" bir şeyler izliyormuş hissine kapılamadım. çünkü güncel siyaset hala çok kaba-saba olaylarla sarsılıp duruyor.