şükela:  tümü | bugün
  • yaa o değil de insanlık gerçekten teknolojinin fazlasıyla cebimize girmesiyle birlikte tersine evrim geçiriyor.

bu teknoloji olayı yaramadı bize valla bak.

biz de ergen olduk.90 larda geçirdim 10lu yaşlarımı. ben ve tum arkadaşlarım, hatta biz tüm bir jenerasyon 90lari pink floyd, led zeppelin, deep purple dinleyerek geçirdik bu ulkede. onları dinlemeyen iron maiden, metallica, nirvana, pearl jam dinliyordu.

türk sanatçılardan mfö best of çıkardı 95te. ardından m.v.a.b. geldi. sakın gelme diye bir başyapıt çıktı o albümden misal. özlem tekin, şebnem ferah, teoman patladi 96-99 arası. 99 un en sonuna duman yetişti eski köprünün altında ile. hala daha iyi bir şarkı yapamadılar bence. ve tamam sustum diyen vega.

rock kazanı ve leman okuyorduk. sonradan roll gelmişti.

korkunç bir ergen olarak cezmi ersöz okuyordum. hatta ergenlikle suclaniyorduk cezmi okuyoruz diye. ödp kurulmuştu mesela. dünyayı cozdugunu düşünen ergenler olarak heyecan duymuştuk çokça. siyasal olmamizda her hafta leman okumamizin etkisi büyüktü.

bakın tüm bunlar biz lisedeyken oluyor. böyle bir nesil yetiştik biz bu ülkede.

şimdi bunlar nedir kardeş? ne diyeyim ben bunlara? bunlari takip edenlere ne diyeyim? ne oldu bu 20 yıl içinde ben onu anlamaya çalışıyorum.

not: evet yaşlıyım.
  • bir konserinde neşet ertaş sıcaktan bunalır ve kendisini dinleyenlere aynen şunu söyler;
    "saygısızlık olmasın, ceketimi çıkarabilir miyim?"
    bir neşet ertaş'a bakıyorum bir de bunlara, beynimde depremler oluyor her ikisi de sanatçı olarak anılıyor diye.
  • sincapa fısıldayan soliste sahip müzik grubu.

gruptaki fecilik buradan geliyor olsa gerek. kız düşürcem diye bu kafar detaylı çalışmaya gerek yok lan. öyle marjinalliğin amk.
  • 30 yıl sonra anılmayacağına emin olduğum grup. bariş manço, moğollar ve son feci bisiklet aynı cümlede bile olmuyor lan.
  • orospu cocugu dedikten sonra, bir sinirle çıktı kusura bakmayın, adamlar ilk sarkiyi calarken dışarı çıkıp konser feciydi demek ne demek, art niyet demiş hazretleri. konserine para verip giren (ki adı pek bilinmeyen grupları takip etmenin coollugunu yaşamak istemiştir muhtemelen) ve sikimsonik ortamınıza isyan eden bir genç var ortada. bu cocuk orospu cocugu olmuyor. ama seni oraya para verip dinlemeye gelen adama küfür eden sen hiç kusura bakma kardeş o dediğinin büyüğü, bayrak sallayanı oluyorsun. sonucta kabahat sende değil, o sikim ortamı yaşamak için para veren genç adamda. he reklamın iyisi kötüsü şuan belki aranızda bir kritik var. ama o götte o şemsiye sanırım açılmış. geçmiş olsun.
  • tam okumadım çünkü ilgilenmiyorum ama başlıktaki bir bağlantıda küfürle konseri beğenmeyen çıkan elemana sövüyordu hayvan hah işte o hayvanı bu grubun bir üyesi olarak alıyor ve başlıyorum;

içerisinde bu zamana kadar temiz dayak yememiş hayvancıkları barındıran grup...

lan oros.u çocuğu sen kimin canını yakıyorsun? anasını bilmem ne yaptığımın evladı...

beni de bu bir zahmet küfür edemiyorum buradan ağız dolusu. beni de bul bana da bu lafın hesabını sor seni göt oğlanı.

bu özgüven nerden geliyor anlamıyorum böyle skindirik sahne orospularına.

müşteriye/hayrana böyle küfür edilir mi.

şerefsiz köpekler...
  • azalarak bitsin.

sizin hipster kalibiniza...
  • "alelade pop folk melodiler üzerine anlamsız sözler yazıp ağzımızı yaya yaya vokal yapınca çok absürt, çok random insanlarız mih mih mih" gruplarından bir diğeri. hiç bir zeka, büyü, emek yok. müziği gene çok fena değil de (aktif olarak rahatsız edici değil. açayım da bir dinleyeyim demezsin yoksa yine), sözlerini yazan bot yazabileceğimi iddia ediyorum.

edid: meanwhile back in communist russia yahut as i watch you from afar efendime söyleyeyim maybeshewill ya da godspeed you! black emperor gibi anlamsız grup isimleri gavurlarda post rock gruplarında örneklerden gördüğünüz üz're. bizde soul train kılıklı akustikimsi gruplarda oldu ama. zaten post rock da az var ama dinleyeni çok. bi yorumum yok, durum bu sadece.
  • avrupa ve ortadoğu'da kamusal mekanda terör algısı adlı müzik grubumla en büyük rakibi olacağım grup. adından da belli olduğu üzere depresif atmosferik heavy metal yapıyoruz arkadaşlar, sahnede canlı kuzu yiyorum ben.