şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda havalardan mıdır yoksa yaşadığımız kişisel problemlerden ya da toplumsal olaylardan mıdır nedir çok bunaldık.bilmiyorum ama etrafımda bir çok insanın psikolojisi dağılmış vaziyette.mutlu insan hiç göremiyorum.her sıkıntısını aşanın bile kafasında bir şeyler oluyor.kimilerinin kafasında aşk,kimilerinin kafasında para,kimilerinin kafasında iş var.şöyle ciğerlerimize derin bir oksijen çektiğimizde eskiden bir ferahlardık artık sigara paketlerinden medet umuyoruz kendimizi zehirliyoruz.kimileri çözümü alkol masalarında,kimileri inançlarında arıyor.tek anladığım şey benim de içinde olduğum bunca insanın ağır bir depresyon geçiriyor olması.bu entry gerek etrafımda,gerek kendim de gördüğüm olumsuzluklar ve bir de üstüne bugün sözlükte gördüğüm 10 ekim 2016 kendimi öldürecek olmam başlığından sonra akşam da facebook'ta canlı yayın yaparken kendini öldürmek başlığıyla karşılaşmamdan sonra yazılma ihtiyacı duyulmuştur.

sanırım bunun nedeni milletçe yaşadığımız acı olaylar ya da ekonomik buhrandan kaynaklanıyor en azından ben öyle düşünüyorum.
  • saçlarımı en dipten kestirerek destek olduğum bunalım.

kesmesem olmazdı. bunalım bunu gerektirir.
  • ülkede mutlu edecek hiçbirey yaşanmaması kaynaklıdır.

hergün terör olayı, pkksı, ışıdi sokakta rahat rahat dolaşamamak. berbat ekonomi, işsizlik, çalışanların ise kötü iş koşulları, tüm bunlara bağlı olarak insanların huzursuzluğu, hoşgörüsüzlüğü, kimsenin birbirini dinlememesi, söylediği şeyleri önemsememesi, sadece kendi bildiğini doğru kabul etmesi, insanları ayrıştırıcı kitlelerin söylemleri ve bu söylemleri emir kabul eden güruh.

alternatifler arttırılabilir. özetlersek sorun bu ülkede yaşamaktan kaynaklı.

şunu soracaksınız; yukardaki sıkıntıları yaşamayan ülkelerde yok mu bu tür bunalımlar, intiharlar? evet var. peki bu kıyaslamayı yapıp tartışıp kavga edince birşey çözülecek mi? hayır.
  • nedenlerinden bir tanesi de kültürel. bir anlam krizi yaşanıyor. köylerden, kasabalardan kente göç hikayesi 3. jenerasyonunu yaşıyor. başımıza ne geldiğini yeni yeni aymaya başladık.

şehir kültürü nedir bilmiyoruz. nasıl yaşanır bilmiyoruz. para kazan, tatile git, avm'ye git, dizi izle bundan ibaret bir hayat var bir sürü insan için.