• az kişinin bildiği süper şarkılar listesinde bile adı geçmez öylesine güzel ve özeldir bu şarkı.

levent yüksel'in sesi apayrı, o cepte zaten de;
    aysel gürel nasıl da çözmüş ritmi kafiyeyi, uyumu, hayatı ve erkekleri, 3-5 dakikalık şarkıda özetlemiş...

üniversite yıllarında ilk kez dinlediğimde sözleriyle "ay ne romantik" dediğim, latin danslarına sardığımız hevesle "off şahane flemenko" diye kıvırdığım bir şarkıydı. bu hafta sonu ufak çaplı bir dans eğlencesinde çalındı kulağıma. tekrar tekrar dinliyorum bu yağmurlu akşamüstünde...
    şarkı zaten ismi ile müsemma ona diyecek bir lafım olamaz ama "eşim gelinim namusum"dan ziyade o satır aralarında nasıl maskülen, nasıl da dobraymış meğer.

"dağ kokar hep saçlarım" deyişiyle,

"bir gül kopar, dağıtma, dön oyna
    bu aşka sarıl da utanma yanımda" deyişiyle,

"gülüşünle bakışınla
    o kadınca duruşunla" deyişiyle,

"gidip kaybolacağım, ara sıra ansızın o başka diyarlara
    dönüp gelince söyle, beni yine öpüp yine benimle yatar mısın" deyişiyle,

ve son nokta "bana beni doğurur musun" deyişiyle,

bir erkeğin (neredeyse) tüm istediklerini ve o kadına ne kadar hayran olduğunu nasıl da güzel sıralamışlar , şimdi şimdi anlıyorum. bir adamdan bunları duyabilmek... mükemmele en yakın ilişkide mümkün herhalde.

büyüksün aysel abla, çok yaşa leventim yükselim, sen de bir daha çal sam, havamızı bulalım.
  • sözleri :

dağ kokar hep saçlarım
    yanık tenime alışır mısın
    benimle yerlere uzanır mısın

bir gül kopar, dağıtma, dön oyna
    bu aşka sarıl da utanma yanımda
    ömür boyu uyu kollarımda

gidip kaybolacağım, ara sıra ansızın o başka diyarlara
    dönüp gelince söyle, beni yine öpüp yine benimle yatar mısın

gülüşünle bakışınla
    o kadınca duruşunla
    söyle, hep öyle söyle
    söyle, hep öyle söyle

son kadınım olur musun
    eşim gelinim ve namusum
    bana beni doğurur musun
  • müziğine ayrı, sözlerine ayrı hasta olduğum şarkı. sağlam bir cover'ını henüz duymadım. sadece levent yüksel söylesin diye yazılmış.

güzeldir, çok güzeldir.
  • son kadinim olur musun?
    e$im gelinim ve namusum
    bana beni dogurur musun?
  • levent yükselin aşkla adlı albümünde yer alan ve an itibariyle dinlemekte olduğum parça.
  • med cezir'deki tuana' nın aşkla'daki kardeşi.

albümdeki en güzel 2 parçadan biri. *
  • solo quiero caminar adlı paco de lucia şaheserinin levent yüksel versiyonu.
  • bana bir erkek şu şarkının sözlerini söylerek ilgili teklifte bulunsa, abartmıyorum suratına o an tokatı patlatırım.
    bir kadına “son kadın” demek çok matah bir şey değil zira, hele de kadını şu şarkının sözlerindeki kadar aptal, onursuz, önemsiz, değersiz hale sokarak. çantada keklik kalmadı kusura bakma canım.

her koşulda beklemek, her şartta erkeği kabul etmek, erkeğin bir adım gerisinde olmak bir kadını “son kadın” yapacaksa, eksik olsun.

ayrıca son kadın olmak, sevgiden, aşktan, özlemden, verilen değerden gelirse kıymetlidir. yani kadın vazgeçilmez olmayı, son kadın olmayı kendisi başarabilmişse kıymetlidir. değilse adamın hiçbir kadınla uğraşacak hali kalmamıştır da “bu son” demiştir, yaşayacağı her şeyi yaşamıştır da “bunda durayım” demiştir vs hallerinde hiçbir önemi olmayan haldir son kadın olmak. hatta aptallık, prangadır.

şarkıyı da kulağıma sokup sinirlerimi akşam akşam zıplatana da selam olsun, düşünüyorum ki bunu okuyor.*
  • pek bilinmeyen levent yüksel şarkılarındandır. biri çıkıp şu şarkının sözlerini gözlerimin içine bakarak, hissederek söylesin sorgusuz sualsiz giderim peşi sıra öyle de güzel bir şarkıdır. oyyyyy fenadır benim için. buyrun siz de dinleyin. sıradan, yavan gelebilir sözleri ama ben de böyle şeyleri seviyorum işte. basit bir insanım oldukça basit hem de.. ufff..

http://www.youtube.com/…pl412cf6d2065e100c&index=27
hesabın var mı? giriş yap