şükela:  tümü | bugün
 • taraftarları bakımında yıkıcı sonuçlara gebe, tekrardan toparlanılması zor olan olaydır. futbolcular için bilemem tabi o duyguyu.

  türkiye süper ligi için ;

  2011-12 f.bahçe-galatasaray 0-0
  2009-10 f.bahçe-trabzonspor 1-1
  2005-06 denizlispor-f.bahçe 1-1

  galip gelmesi halinde şampiyon olacak olan fenerbahçe'nin son hafta aldığı bu skorlar sayesinde şampiyonluğu kaybetmesi olayıdır.

  avrupa'dan bir örnek vermek gerekirse;

  bana göre en dramatik olarak 1993-1994 sezonu son haftasında deportivo nun maç 0-0 devam ederken 90.dakikada kazandığı penaltıyı gole çeviremeyerek şampiyonluğu barcelona'ya hediye etmesi gelir.

  not: son hafta göztepe ile karşılaşacak olan galatasaray'ın bu duruma düşmesi en büyük temennimiz. bakalım nasıl oluyormuş bir kere de siz yaşayın keratalar *

  edit: tarih
 • son maçta galatasaray'ın şampiyonluk kaybetmesi mümkün değildir. fenerbahçe ile karşılaştırmayınız.

  not: fanatik bir beşiktaş'lı.
 • galatasarayın beşiktaş’ı yendiği maçta kazandığı şampiyonluktur.

  not: fanatik beşiktaş’lı
 • "2011-12 f.bahçe-galatasaray 0-0""

  bu bilgi yanlıştır zira burada fenerbahçe şampiyonluğu vermemiştir, yalnızca şampiyon olma fırsatını kaçırmıştır zira galatasaray o sezonun normal kısmını 9 puan farkla sike sike şampiyon tamamlamış, sonra gerekçesi halen anlaşılamayan bir şekilde puanların yarıya indirildiği süper final denen o garabette de liderliği vermeyip kadıköy'e lider gitmiştir. lider takımı son maçta kendi evinde yenememek şampiyonluğu son maçta vermek değil son maçta şampiyon olamamaktır.

  öteki hususa gelince de, adriana lima sana verir ama galatasaray o şampiyonluğu buradan vermez. boşuna heveslenme genç bak dalgana.
 • (bkz: son maçta şampiyonlar ligi'ne gitme şansını kaybetmek)
 • kim ne derse desin mallıktır, hıyarlıktır, dangalaklıktır. önünde bir 90 dakika var lan. 90 dakika! her şeyin meyvesini alacağın 90 dakika. geçmişi, geleceği, her şeyi unut. yıldız oyuncun sakat olabilir, u18 takımdan adam getirmek zorunda kalmış olabilirsin, sahan kapatılmış, patates tarlasında oynuyor bile olabilirsin. karşındaki takım uzaylı olmadığı sürece şartlar eşittir, ben her zaman buna inandım. bir şeyi her zaman daha çok isteyen alır. şimdi ekşiciler kuduracak lafıma ama, bana hırstan gözleri kan çanağına dönmüş 10 adam bulun, 90 dakikanın sonunda da büyük bir kupa, ödül olsun, karşıma dünya karması çıkarın. italya 1934 ve 1938 dünya kupalarını benzer bir olguyla, can havli ile kazandı.
 • 2011-2012 sezonunda yaşanmayan olay.

  o sezon fb şampiyonluğu son maçta kaybetmemiştir. ligi zaten galatasaray'ın 9 puan farkla gerisinde bitiren fb'ye şampiyon olabilmesi için federasyon tarafından bir şans daha hediye edilmiş, o hediye de fatih terim tarafından paketlenip malum şahısların ağzına tepilmiştir.
 • bu sene için gümüşhanespor-altay örneği verilebilir.
 • kelime oyunları yapıp akıllarınca yaşanmış gerçeğin önüne geçebilme heveslisi yazarların üşüştüğünü gösteren başlıktır.

  ne yazmışız;

  "galip gelmesi halinde şampiyon olacak olan fenerbahçe'nin son hafta aldığı bu skorlar sayesinde şampiyonluğu kaybetmesi olayıdır."

  var mı bir yanlış? yok. yenseydi şampiyon olacak mıydı? olacaktı. yok 9 puan öndeydi, yok federasyonun hediyesi bilmem ne asıl bunlara gerek yok genç. senin de çok iyi bildiğin üzere tarih kazananları yazar değil mi?

  adriana lima'ya gelince, maçlar bir tamamlansın hele, sonra bu başlığa gelip de entrysini düzenlesin bir sakınca yok. ss vesaire almıyorum rahat olun.
 • bu süper finali sanki son hafta yapmaya karar vermişler gibi algı yaratan gsliler ya çoluk çocuk,a aklı kıt,ya da gerçekten mal. o sene süper final olacağı daha lig başlamadan kararlaştırıldı,şike muhabbetlerinden dolayı lige bir senelik süper final getirip renk katmaya çalıştılar. bu karar alındığında daha sezon başlamamıştı bile. bence çokta renkli olmuştu bir sürü derbi izlemek çok keyifliydi.

  21. şampiyonluğunuz içinde tebrikler.

  ve son maçta şampiyonluk bırakmak gerçekten mallık. allah kimseye yaşatmasın çok koyuyor ve acısı geçmiyor :/

  takımım belli olmuştur sanırım